Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Czasowe zmiany na odcinku ul. Słowackiego

dm, MZDiK 2023-04-26 15:47:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z asfaltowaniem jezdni (prace Wodociągów Miejskich), w dniach 27 i 28 kwietnia 2023 roku (czwartek i piątek) będą okresowe zmiany w ruchu na odcinku ulicy Słowackiego. Nie będą również obowiązywały wybrane przystanki.

Układanie nawierzchni asfaltowej na fragmencie objętym dotychczas robotami ziemnymi (od ulicy Lubońskiego aż do ulicy Trawnej) będzie prowadzone połówkami jezdni. Według zapowiedzi wykonawcy prac zakres będzie następujący: w dniu 27 kwietnia (czwartek) połowa jezdni w kierunku Idalina, w dniu 28 kwietnia (piątek) połowa jezdni w kierunku Śródmieścia. Podczas tych robót ruch na poszczególnych odcinkach będzie odbywał się wahadłowo. Tymczasowo będą także zamykane wloty bocznych ulic po danej stronie jezdni, aby samochody nie przejeżdżały przez świeżo ułożoną masę bitumiczną.

W dniu 27 kwietnia (czwartek) w godzinach około 7:00-20:00 będą nieczynne następujące przystanki dla linii 2, 14, 15 i 24: Słowackiego / Kalińska 06 (tylko w kierunku Idalina) i Słowackiego / Kwiatowa 08 (tylko w kierunku Idalina). W dniu 28 kwietnia (piątek) w godzinach około 7:00-20:00 będą nieczynne następujące przystanki dla linii 2, 14, 15 i 24: Słowackiego / Kwiatowa 09 (tylko w kierunku Śródmieścia) i Słowackiego / Kalińska 07 (tylko w kierunku Śródmieścia). Nie będzie wyznaczonych przystanków zastępczych, ponieważ nie ma wtedy możliwości przechodzenia pasażerów przez świeżo ułożoną masę bitumiczną, ani zatrzymywania się autobusów miejskich podczas jazdy po lewym pasie ruchu.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulicy lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Inwestorem wszystkich robót na Glinicach jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

  • Bury z Rzeszowa.

    2023-04-26 14:51:37

    Pozdrawiam Witkowskiego i Frysztaka.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych