Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski 2025. Poznaj listę projektów

dm, UM Radom 2024-06-17 08:34:00

21 czerwca rozpocznie się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Radomianie będą mogli wybierać spośród 283 projektów. Na liście znalazły się propozycje pozytywnie zaopiniowane przez poszczególne komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego oraz miejskie jednostki. Siedem z nich trafiło na kartę do głosowania w procedurze odwoławczej, zaś 39 połączono z innymi, tożsamymi projektami.

Najwięcej propozycji, które znajdą się na karcie do głosowania to projekty o szacunkowej wartości do 100 tys. zł. Jest ich 186. W kategorii do 600 tys. zł jest 79 projektów, a powyżej 600 tys. zł – 18 inicjatyw zgłoszonych przez mieszkańców. – Bardzo cieszy różnorodność zgłoszonych projektów. Widać, że radomianie interesują się wieloma aspektami życia miasta. Najwięcej jest propozycji dotyczących rozbudowy miejskiej infrastruktury, ale są też projekty dotyczące organizacji plenerowych imprez, w tym koncertów czy festynów oraz kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Dużo jest również projektów dotyczących ekologii, opieki nad zwierzętami czy ochrony zdrowia. Zachęcam, by kartę do głosowania przejrzeć w całości i zagłosować na wszystkie projekty, które państwu się podobają. To państwo macie decydujący głos – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Głosowanie potrwa od 21 czerwca do 7 lipca. Każdy mieszkaniec może ocenić dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty.

Na realizację zwycięskich projektów w przyszłorocznym budżecie miasta zostanie zarezerwowana kwota 7 mln 450 tys. zł.

Pełna lista projektów, które znajdą się na karcie do głosowania jest dostępna TUTAJ.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych