Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Bezpłatne badania mammograficzne w Radomskim Centrum Onkologii

dm 2023-11-09 13:33:00

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet – każdego roku rozpoznaje się go u około 20 tys. Polek. Wcześnie wykryty jest uleczalny, dlatego tak kluczowe jest regularne badanie się i profilaktyka.

Za nami Różowy Październik – miesiąc, w którym ze szczególną uwagą koncentrowaliśmy się na promocji profilaktyki raka piersi. Radomskie Centrum Onkologii zrealizowało szereg inicjatyw, m.in. umożliwiając Paniom skorzystanie z Programu Przesiewowego oraz bezpłatnych badań mammograficznych zarówno w dni robocze, jak też w soboty i niedziele.

W odpowiedzi na decyzję Ministerstwa Zdrowia, w związku z którą z dniem 1 listopada 2023 roku poszerzeniu uległ przedział wieku kobiet mogących skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, Radomskie Centrum Onkologii przedłuża i rozwija swoje możliwości w zakresie diagnostyki, umożliwiając Paniom z Radomia i okolic skorzystanie z badań nie tylko w Placówce, ale również w nowoczesnym mammobusie.

Już od 10 listopada przez prawie cały tydzień w Radomiu i okolicy będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii, wykonywanej z użyciem nowoczesnego sprzętu GE HealthCare. Specjalny pojazd wyposażony w innowacyjną technologię obrazowania pojawi się w Radomskim Centrum Onkologii i okolicznych miejscowościach.

Inicjatywa realizowana jest we współpracy Radomskiego Centrum Onkologii z GE HealthCare w ramach projektu Women’s Health Mobile Roadshow 2023.

W tym roku GE Healthcare po raz kolejny odbywa tournée po Europie, odwiedzając wybrane kraje – w tym Polskę – aby zwiększyć dostępność profilaktyki na najwyższym poziomie, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii z obszaru obrazowania medycznego i diagnostyki onkologicznej. W ramach projektu Women’s Health Mobile Roadshow 2023, doświadczony zespół ekspertów Radomskiego Centrum Onkologii będzie mógł przeprowadzać bezpłatne badania z zakresu diagnostyki piersi z wykorzystaniem najnowszych technologii obrazowania nie tylko w Radomskim Centrum Onkologii, ale również w mammobusie, który wyruszy do okolicznych miejscowości. Akcja Radomskiego Centrum Onkologii, realizowana we współpracy z GE HealthCare jest kontynuacją strategii Radomskiego Centrum Onkologii, mającego na celu zwiększania świadomości nt. profilaktyki i diagnostyki raka piersi.

Specjalna ciężarówka, w której będą wykonywane badania mammograficzne, będzie dostępna dla mieszkanek Radomia i okolic w dniach 10-15 listopada br. Od piątku do poniedziałku (10-13 listopada) mammobus zaparkuje przy Radomskim Centrum Onkologii przy ul. Uniwersyteckiej 6a i będzie czynny 10, 12 i 13 listopada w godzinach 8:30 – 16:00. Następnie ruszy w trasę po okolicznych miejscowościach i pojawi się w Przytyku (SPZOZ w Przytyku, Podgajek, ul. Kościelna 15) w dn. 14 listopada oraz w Pionkach (przy SPZZOZ w Pionkach, ul. Sienkiewicza 29) w dn. 15 listopada w godzinach 8:30 – 16:00.

By wykonać bezpłatne badania w mammobusie nie są wymagane wcześniejsze zapisy czy skierowanie od lekarza. Przypominamy, że od 1 listopada 2023 roku, do bezpłatnych badań mammograficznych realizowanych w ramach Programu Profilaktycznych badań kwalifikują się kobiety w wieku 45 – 74 lata, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z Programu. Panie, które miały przeprowadzaną wcześniej mammografię powinny zabrać ze sobą ostatnie wyniki badania.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych