Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Będzie ulica Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego

dm, UM Radom 2024-05-29 12:40:00

Ulica na terenie Radomskiego Centrum Sportu, biegnąca między ulicami Struga i 11 Listopada będzie nosiła imię Zdzisława „Hrabiego” Radulskiego. Rada Miejska jednomyślnie przyjęła uchwałę w tej sprawie.

Z inicjatywą uhonorowania związanego przez kilkadziesiąt lat z Radomiakiem Zdzisława Radulskiego wystąpiła grupa mieszkańców Radomia, która zgłosiła stosowny wniosek do prezydenta miasta. – Radomski sport ma wielu bohaterów, których trzeba pokazywać. Jedną z takich bardzo ważnych osób jest Zdzisław Radulski, który przez wiele lat budował radomski sport i jest wychowawcą wielu pokoleń młodych sportowców w naszym mieście – mówił na sesji prezydent Radosław Witkowski

Przypomnijmy, że Zdzisław Radulski przez ponad 60 lat był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny piłkarskiej odpowiedzialnym za odnowę biologiczną i przygotowanie motoryczne. „Jego profesjonalizm i oddanie radomskiemu klubowi sprawiło, że zyskał przydomek „Hrabiego Dusz”, gdyż zawsze potrafił motywować piłkarzy i budować dobrą atmosferę w szatni” – napisali w uzasadnieniu uchwały wnioskodawcy.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych