Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

dm, KWP 2023-02-02 16:07:00

Policjant z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, w czasie poza służbą ujął pijanego kierującego citroenem. 50-letni mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a badanie alkomatem wykazało ponad 2,4 promila w organizmie.

Około godz. 11 będąc poza służbą, funkcjonariusz zauważył mężczyznę, który zataczając się, wsiadł do zaparkowanego pojazdu, uruchomił silnik i odjechał. Widząc to, policjant ruszył za citroenem. Kierujący w trakcie jazdy stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, na ulicy Reja nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która widząc nadjeżdżający pojazd, zdążyła odskoczyć i uniknąć potrącenia.

Następnie kierujący wjechał na parking sklepowy przy ul. Mireckiego, gdzie prawie spowodował kolizję z innymi pojazdami wyjeżdżającymi z parkingu. Mężczyzna, widząc, że ktoś za nim jedzie, zatrzymał swoje auto i zamknął się w środku. W tym momencie funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę, wylegitymował się i nakazał otworzyć pojazd, aby zabrać mu kluczyki.

Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, a w samochodzie znajdowały się puste butelki po wódce. Kierujący przyznał się, że pił alkohol i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Wezwany na miejsce patrol Wydziału Ruchu Drogowego potwierdził, że 50-letni mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad 2,4 promila w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

To kolejna sytuacja, w której ten sam funkcjonariusz, będąc poza służbą, reaguje na popełniane przestępstwa. Pod koniec października ten sam policjant zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej.

Komentarze naszych czytelników

  • Asia

    2023-02-04 12:24:22

    Dzień dobry.  Mam małą prośbę do redakcj, proszę bardziej zwracać uwagę na język oraz pisownię.  Mam nieodparte wrażenie,  że artykuły pisane są tutaj bardzo infantylnym językiem.  

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych