Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Bardzo udany pierwszy dzień kwesty! Zobacz jaką sumę zebrano [AKTUALIZACJA]

bk 2013-11-01 21:15:00

Bardzo udany był pierwszy dzień kwesty Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu. Jak już informowaliśmy, radomianie chętnie sięgali do kieszeni by wspomóc Komitet, teraz znamy już kwotę zebraną w pierwszym dniu.

– Dziś ludzie są wyjątkowo hojni, chętnie wrzucają datki do puszek – mówił naszemu reporterowi członek Komitetu i zarazem jeden organizatorów kwesty, radny Sławomir Adamiec. I nie mylił się! W puszkach kwestujących znalazła się dziś bowiem kwota 24.432 zł!

- To bardzo dobry wynik kwesty w pierwszym dniu. Bardzo liczymy, że przez kolejne dwa dni kwota ta znacznie wzrośnie i w następnym roku będziemy mogli wykonać renowacje dwóch nagrobków. Dzisiaj bardzo sprzyjała nam pogoda; osoby które przekazywały datki do naszych puszek, bardzo chętnie zatrzymywali się i dziękowali za już przeprowadzone renowacje, pytali o kolejne plany, ale również chwalili porządek i czystość jaka panuje na cmentarzu. Wiele osób, które przyjechał na groby bliskich spoza Radomia, bardzo chwalili również piękno i klimat naszej radomskiej nekropolii – powiedział nam Sławomir Adamiec po zakończeniu piątkowej kwesty.

Warto podkreślić, że wśród kwestujących byli m.in. także poza Sławomirem Adamcem: prezydent miasta Andrzej Kosztowniak, jego zastępca Ryszard Fałek, dyrektor delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Rafał Rajkowski, radni Waldemar Kordziński i Marek Szary, d-ca Radomskiego Pododdziału Konnego Paweł Łuk-Murawski, poetka i pisarka Janina Dłuska, artysta plastyk janusz Popławski oraz szkoły: Ekonomik, Elektronik, Samochodówka, Integracyjna, w sumie bardzo dużo uczniów i opiekunów, a także organizacje: Bractwo Kurkowe z królem Kazimierzem Ciszkiem i Szwadron Ziemi Radomskiej

- W ubiegłym roku, co warto również zaznaczyć mieliśmy 20.447 zł, a więc w tym roku jest po pierwszym dniu znacznie lepiej i wierzę, że ubiegłoroczny wynik 33.800 poprawimy - dodaje optymistycznie Sławomir Adamiec.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych