Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Air Show 2023 zakończone [ZDJĘCIA]

dm, UM Radom 2023-08-28 14:48:00

Tłumy miłośników lotnictwa przez dwa dni oglądały Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show, które po pięciu latach przerwy odbyły się na Sadkowie. To jedno z najważniejszych wydarzeń lotniczych w Europie. Tym razem wzięły w nim udział ekipy z osiemnastu krajów. 

autor: Łukasz Wójcik/Anna Wróblewska/UM Radom

Można było podziwiać zarówno wiele historycznych samolotów, jak i pokazy nowoczesnych, cywilnych i wojskowych maszyn. Były m.in. widowiskowe prezentacje m.in. F-16, MiG 29, FA-50 czy JAS 39 GRIPEN.

W Air Show uczestniczył też zespół pokazowy Typhoon Display Team – jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów lotniczych na świecie, zespół Patrouille Suisse ze Szwajcarii na samolotach Northrop F-5E Tiger II, a także polskie grupy Żelazny i Orlik. Jak zwykle były też pokazy śmigłowców oraz wystawa statyczna, na której prezentowano statki powietrzne oraz sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

Nowością w tym roku był sobotni, niezwykle widowiskowy, pełen efektów pirotechnicznych, pokaz nocny. Z kolei w niedzielę publiczność mogła zobaczyć nietypowy wyścig: samolot kontra bolid Formuły 1.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pokazów. Autorem jest UM w Radomiu.

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych