Tradycyjnie, przed wyjściem w dalszą trasę pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej przez biskupa Adama Odzimka na placu Wyższego Seminarium Duchownego.
Pielgrzymów pożegnała m.in. wiceprezydent Anna Kwiecień. - Niech te rekolekcje w drodze będą pięknym duchowym przeżyciem, zaś owoce tej wędrówki niech umacniają wasze rodziny i nasze miasto. Pamiętajcie też w modlitwie o tych, którzy pozostali w domach - mówiła Kwiecień.
Długość trasy, jaką pielgrzymi mają do pokonania wynosi 200 km. Warto dodać, że radomska pielgrzymka jest jedną z największych w Polsce. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 7 tys. 499 osób.
Pątnicy dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? DOŁĄCZ DO NAS FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
35. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze
35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę dziś rano wyruszyła z Radomia. Tegoroczne hasło, które przyświeca pątnikom jest krótkie: ''Wierzę''.

Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:

Brawura, nadmierna prędkość, alkohol, czyli długi weekend na radomskich drogach

Polska 2050 do Łukasza Molendy: Honorowo zrezygnuj ze stanowiska wiceprezydenta Radomia

Kibice Radomiaka w obronie Palestyny i prawdy historycznej

Air Show Radom 2025 na lotnisku Warszawa-Radom. Przyszykujcie się na grzmoty

Jeden wypadek, dwie ofiary śmiertelne. Motocyklista i pasażerka Nissana
