Poniedziałek 29 kwietnia
Piotra, Rity, Angeliny

Radomiak wygrał z Wartą po golu w ostatniej akcji meczu!

dm, radomiak.pl 2023-08-20 11:45:00

W pojedynku 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka wygrali u siebie 3:2 z Wartą Poznań. Bramki dla Zielonych zdobyli Christos Donis, Pedro Henrique oraz Leonardo Rocha w 97. minucie spotkania! Brawo!!!

Radomiak Radom - Warta Poznań 3:2 (2:1)
Chrístos Dónis 4, Pedro Henrique 22, Leonardo Rocha 90 - Kajetan Szmyt 20 (k), Dario Vizinger 48

Radomiak: 12. Albert Posiadała - 13. Jan Grzesik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Lisandro Semedo, 8. Luizão, 77. Chrístos Dónis (63, 6. Michał Kaput), 27. Rafał Wolski (88, 70. Frank Castañeda), 20. Luís Machado (63, 99. Edi Semedo) - 96. Pedro Henrique (82, 17. Leonardo Rocha).

Warta: 33. Jędrzej Grobelny - 28. Filip Borowski (79, 22. Konrad Matuszewski), 2. Jakub Bartkowski, 4. Dimítris Stavrópoulos (60, 34. Wiktor Pleśnierowicz), 3. Jakub Kiełb (66, 8. Niilo Mäenpää), 7. Kajetan Szmyt - 77. Stefan Savić, 21. Mateusz Kupczak, 6. Maciej Żurawski (46, 29. Dario Vizinger), 16. Miguel Luís (79, 15. Michał Kopczyński) - 99. Adam Zreľák.

Żółte kartki: Cichocki, Grzesik, Leonardo Rocha - Żurawski, Vizinger, Borowski, Kupczak.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).
Widzów: 8405.

W 69. minucie Pedro Henrique (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec. Spotkanie odbędzie się w piątek (25 sierpnia) o godz. 18.

Zapis tekstowej relacji na żywo - TUTAJ.