Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Adamek vs Kliczko w Halopizza. Jak walkę przeżywali radomscy fani boksu?

dag 2011-09-11 00:18:00

W Radomiu walkę Tomasza Adamka i Witalija Kliczko można było obejrzeć w kilkunastu lokalach.  Przedstawicielka Radom24 postanowiła zobaczyć ten pojedynek wspólnie z fanami boksu w Halopizzy przy ul. Chrobrego 22. Oto jej relacja.

20.25 - do lokalu przychodzą pierwsi goście. Atmosfera spokojna; dużo osób zamawia pizzę, przy stolikach słychać dyskusje na temat szans na wygraną Adamka.

20.40 - W pizzerii pojawiają się radomscy działacze sportowi: trenerzy klubu BTS Broń Radom Adam Jabłoński i Paweł Gac, wiceprezes Sławomir Kosiec oraz Piotr Kuśnierski, członek BTS.

21.02 - na telebimie pokazał się ... Michał Wiśniewski! W lokalu słychać lekką dezaprobatę. Atmosfera jest wciąż spokojna, póki co trwają przedwalki. W tej chwili boksują Andrzej Wawrzyk oraz Devin Vargas. Sławomir Kosiec stawia na wygraną Polaka.

21.11 - Do lokalu przybywa coraz więcej osób. Najmłodsi widzowie (chłopcy w wieku ok. 9 lat) próbują naśladować ruchy pięściarzy. Czyżby rośli nowi radomscy zawodnicy? :) 

21.30 - Pizzeria wypełniona jest po brzegi! Widownia składa się głównie z osób młodych i zdecydowanie podekscytowanych dzisiejszym widowiskiem. Humory wszystkim dopisują. W lokalu są także zainteresowane boksem panie.

21.48 - Walka zakończyła się zwycięstwem Wawrzyka. Niektórzy uważają, że "to nie był prawdziwy boks".

21.53 - Kolejna walka budzi o wiele większe zainteresowanie. Mateusz Masternak w świecie boksu ma opinię bardzo dobrego zawodnika. Wszyscy obecni liczą na jego wygraną.

22.00 - Publiczność nie przeliczyła się! Masternak powala na deski przeciwnika - Carla Davisa! Gromkimi brawami widzowie nagradzają pięściarza za ten przynoszący zwycięstwo techniczny nokaut.

22.12 - Nie milkną głosy aprobaty dla Masternaka. Rozpoczęło się jednak kolejne starcie, w którym udział biorą Mariusz Cendrowski i Anton Sjomkins. Wszyscy obecni są skupieni. Po dwóch wygranych przez Polaków walkach narasta entuzjazm i wiara w siłę naszych pięściarzy.

22.16 - Nie ma już miejsc siedzących. Wiele osób decyduje się jednak zostać, aby obejrzeć "Walkę XXI wieku"

22.22 - Z sali słychać okrzyk "Adamek! Adamek!" Do walki pozostało wszak tylko 38 minut. Atmosfera staje się napięta, wszyscy są już zniecierpliwieni.

22.33 - Rozpiewani kibice Górala weszli do lokalu. Młodzi ludzie świetnie się bawią i z całego serca życzą rodakowi zwycięstwa

22.40 - Napięcie wciąż rośnie, liczba osób w lokalu także. Niektórzy decydują się pozostać przed pizzerią i walkę oglądać z zewnątrz.

22.55 - Emocje sięgają zenitu! Walka wieczoru za chwile się zacznie. Wszyscy są bardzo podekscytowani, niektórzy nerwowo biją brawa. Rozpoczyna się wielkie wejście Polaka. Wiele osób śpiewa piosenkę Funky Polaka "Pamiętaj", towarzyszącą Góralowi przy większości starć. Kibice są calym sercem z Tomaszem!

23.00 - Rozpoczyna się robiące piorunujące wrażenie wejście Kliczki. W lokalu nie cichną jednak okrzyki aprobaty dla Tomka. WIelu fanów Adamka spiewa hymn Polski. 

23.11 - Kilkanaście osób stoi, inni krzyczą. Emocje są naprawdę ogromne! Walka się zaczęła. Słychać stwierdzenia, że nasz pięściarz jest spięty i boi się przeciwnika. Wyczuwalne jest napięcie widzów, którzy w skupieniu oglądają starcie mistrzów.

23.18 - Każdy celny cios Adamka wywołuje głośne brawa. Kibice wspierają Polaka jak tylko mogą. Słychać nerwowe okrzyki "Adamek atakuj!". Ciosy Kliczki przerażają. Są niesamowicie silne i dokładne. Mimo wszystko wiara w Tomka nie gaśnie.

23.27 - Kliczko ma przewagę nad Adamkiem. W lokalu znalazła się grupa osób kibicująca dość głośno Ukraińcowi.

23.35 - Okrzyki nie słabną! Niektórzy jednak ciągłą wrzawą i krzykiem są już nieco zmęczeni...

23.41 - Mnóstwo emocji wpływa na dość częste, ale nieprzyjemne wymiany zdań między młodymi ludźmi. Przerywa je jednak przewracający się Kliczko! "Brawo Tomek! Teraz walcz, walcz!" - słychać z sali. Wiele osób nie zwróciło uwagi na to, że pieściarz po prostu się poślizgnął :)

23.51 - Sędzia przerywa walkę. Tomasz Adamek przegrał w 10 rundzie. Kibice jednak nie mają żalu do Górala. Bardzo głośno śpiewają "Adamek nic się nie stało!"

Po starciu, działacze BTS Broń Radom zgodzili się powiedzieć kilka zdań na temat pojedynku.

- Nie miałem cienia wątpliwości, że wygra Kliczko. To profesjonalista. Waga ciężka nie jest dla Tomasza! To była egzekucja... - mówił Adam Jabłoński. 

- Zgadzam się z  Adamem. Jednak waleczności Góralowi odmówić nie można. Pomimo wykończenia trzymał się bardzo mocno. - dodaje Paweł Gac.

- Kliczko to błyskawica w porównaniu do Adamka. Popieram kolegów, waga ciężka nie jest dla Adamka. - zakończył Sławomir Kosiec.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych