Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Zmiany w strukturze organizacyjnej UM. Będzie trzech wiceprezydentów

dm, UM Radom 2024-05-11 10:09:00

Zmieniła się struktura organizacyjna Urzędu Miejskiego. Jest to związane przede wszystkim ze zmniejszeniem liczby wiceprezydentów. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w miastach poniżej 200 tys. mieszkańców, może ich być maksymalnie trzech.

Urząd Miejski w Radomiu

autor: radom.pl

W tej kadencji w gronie zastępców nie ma Mateusza Tyczyńskiego, który został wybrany przewodniczącym Rady Miejskiej. Pozostałe trzy stanowiska nadal pełnią: Katarzyna Kalinowska, Marta Michalska-Wilk i Łukasz Molenda. Jednocześnie poszerzyły się ich zakresy obowiązków.

Katarzyna Kalinowska przejęła nadzór nad pracą Wydziału Inwestycji oraz Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki. Marta Michalska-Wilk objęła nadzór nad działalnością Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej oraz Centrum Organizacji Pozarządowych. Z kolei Łukasz Molenda oprócz dotychczasowych wydziałów, nadzoruje pracę Wydziału Kultury oraz Biura Rewitalizacji.

W miejsce Katarzyny Kalinowskiej i Marty Michalskiej-Wilk, radnymi zostaną Adam Duszyk i Dawid Ruszczyk.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych