Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Ulica Marii Fołtyn gotowa

dm, UM Radom 2021-12-21 14:00:00

Zakończyła się rozbudowa ulicy Marii Fołtyn na Gołębiowie. Celem inwestycji było usprawnienie ruchu samochodów, autobusów, pieszych i rowerzystów, a jednocześnie zapewnienie dojazdu do firm działających w strefie przemysłowej.

Foto: UM Radom

- Dobre drogi to jeden z warunków rozwoju gospodarczego. Stąd moja decyzja, by przebudować ulicę Marii Fołtyn. Zabiegali o to m.in. przedsiębiorcy prowadzący działalność w tej części miasta. Po czterdziestu latach eksploatacji nawierzchnia ulicy była już w bardzo złym stanie. Dziś mamy tu zupełnie nową jakość, która - mam nadzieję - przełoży się na nowe możliwości rozwoju firm i tworzenie nowych miejsc pracy - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Rozbudowa objęła odcinek o długości ponad kilometra. To praktycznie cała ulica Fołtyn, z wyjątkiem krótkiego fragmentu przed światłami, przebudowanego przy okazji modernizacji ulicy Kozienickiej.

- W ramach tego zadania została wybudowana nowa, asfaltowa jezdnia wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, zatokami parkingowymi, ciągiem pieszo-rowerowym i chodnikami. Powstały też zjazdy do posesji oraz nowa pętla autobusowa przy ulicy Holszańskiej - wylicza wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Inwestycja kosztowała ponad 10,3 mln zł, z czego 4 mln zł to dotacja, którą miasto otrzymało od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych