Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Obsługa komunikacją miejską festynu na lotnisku [MAPKA]

dm, MZDiK 2021-07-30 08:35:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z piknikiem wojskowym na lotnisku, w dniu 31 lipca 2021 roku (sobota) w godzinach około 10:00-18:00 zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 5, 14 i 21. W tym okresie będzie też czasowo zmieniona trasa linii 14.

Ze względu na prace drogowe trwające w sąsiedztwie lotniska, czyli prowadzoną przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze przebudowę odcinka ulicy Lubelskiej (wbrew informacji podawanej na plakatach przez organizatora imprezy, nie jest to inwestycja Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji!) oraz prowadzoną przez Wodociągi Miejskie modernizację sieci na ulicy Porannej, nie będzie tam parkingów dla samochodów. Z tego powodu MZDiK zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. W pobliże lotniska będą dojeżdżały autobusy linii 5, 14, 17 i 21.

Linia 5. Autobusy będą kursowały stałą trasą od pętli Pruszaków do ulicy Lubelskiej, a następnie obecnie obowiązującym w rejonie Sadkowa objazdem, to znaczy aleją Wojska Polskiego, zawracanie na rondzie przy lotnisku i ponownie aleją Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08, na którym będą odbywały się rozkładowe postoje (powrót w kierunku centrum miasta od przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08 bezpośrednio w ulicę Lubelską). W godzinach około 10:00-18:00 częstotliwość na linii 5 będzie zwiększona do około 20 minut.

Linia 14. Autobusy będą jeździły stałą trasą od pętli Os. Południe (lub Potkanów / Stalowa) do ulicy Kaszubskiej, a następnie prosto ulicą Lubelską do alei Wojska Polskiego (oznacza to, że w godzinach około 10:00-18:00 nie będą obsługiwać ulic Małęczyńskiej, Wrocławskiej i Chorzowskiej, a także miejscowości Natolin i Sadków w gminie Jedlnia-Letnisko; przed godziną 10:00 i po 18:00 nie będzie zmian na tym odcinku). Dalej autobusy pojadą obecnie obowiązującym w rejonie Sadkowa objazdem, to znaczy aleją Wojska Polskiego, zawracanie na rondzie przy lotnisku i ponownie aleją Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08, na którym będą odbywały się rozkładowe postoje (powrót w kierunku centrum miasta od przystanku Wojska Polskiego / Lubelska 08 bezpośrednio w ulicę Lubelską i również z pominięciem ulic Chorzowskiej, Wrocławskiej i Małęczyńskiej, czyli prosto ulicą Lubelską aż do Kochanowskiego). W godzinach około 10:00-18:00 częstotliwość kursowania na linii 14 będzie zwiększona do około 20 minut.

Linia 17. Autobusy będą kursowały obecnie obowiązującą trasą, z uwzględnieniem objazdu przebiegającego w obu kierunkach ulicami Struga, 25 Czerwca, Żeromskiego, Lubelską i aleją Wojska Polskiego do Kozienickiej. Na tej trasie obowiązują wszystkie stałe przystanki. W godzinach około 10:00-18:00 zostaną uruchomione dwa przystanki tymczasowe: Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 14 (w obu kierunkach - na odcinku między ulicą Chorzowską a aleją Wojska Polskiego). Linia 17 będzie przez cały dzień jeździć według rozkładu sobotniego - co około 30 minut.

Linia 21. Autobusy będą jeździły obecnie obowiązującą trasą, z uwzględnieniem objazdu - w obu kierunkach przez ulice Szklaną, Żeromskiego i Lubelską do alei Wojska Polskiego. Na tej trasie obowiązują wszystkie stałe przystanki. W godzinach około 10:00-18:00 częstotliwość będzie zwiększona do około 20 minut.

Uwaga! Wejście na piknik wojskowy na terenie lotniska będzie możliwe wyłącznie od strony ulicy Lubelskiej (nie będzie tym razem możliwości wejścia boczną bramą u zbiegu ulic Odrodzenia i Lotniczej). Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej w tym rejonie to: Wojska Polskiego / Lubelska 05 i 08 (dla autobusów linii 5, 14 i 21) oraz Lubelska / Wojska Polskiego 09 i 14 (jedynie dla autobusów linii 17).

Piknik wojskowy na radomskim lotnisku jest organizowany z okazji jubileuszu 10-lecia 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych