Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Nowy rok szkolny i nowa sala gimnastyczna

dm, UM Radom 2021-09-01 15:44:00

Ponad 36 tysięcy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkolaków uroczyście rozpoczęło dziś rok szkolny 2021/2022. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 uroczysta inauguracja była połączona z otwarciem nowej sali gimnastycznej.

To największa szkolna hala sportowa w Radomiu

- Cieszę się, że ten proces, który rozpoczęliśmy w 2018 roku, dał taki piękny efekt. Liczę, że dzięki tej nowoczesnej sali, narodzą się tu wielkie, sportowe talenty. Mam nadzieję, że da ona nowe możliwości rozwoju samej szkole, a także lokalnej społeczności, która będzie mogła korzystać z tego obiektu - mówił prezydent Radosław Witkowski.

Sala gimnastyczna przy PSP nr 31 to obiekt z boiskiem o wymiarach 20x40 metrów, z pełnym wyposażeniem, trybunami i zapleczem sanitarnym. Jest przystosowany nie tylko do zajęć wychowania fizycznego, ale również do organizacji różnego typu zawodów sportowych.

Budowa nowej sali gimnastycznej na Glinicach kosztowała 6 mln złotych. Przypomnijmy, że w poprzednich latach o nowe sale gimnastyczne wzbogaciły się też PSP nr 29 na Kapturze, PSP nr 33 przy ul. Kolberga i PSP nr 15 przy ul. Kieleckiej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych