Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Na Plantach powstała trasa turystyczna

dm, UM Radom 2021-12-23 15:30:00

Na Plantach powstała trasa turystyczna przedstawiająca historię Fabryki Broni i związanego z nim osiedla. Na jedenastu tablicach zostały umieszczone archiwalne zdjęcia tej części miasta, osób z nią związanych, a także fabryki i jej produktów. Uzupełnieniem każdej tablicy są rozbudowane treści zamieszczone na stronie internetowej. Wystarczy zeskanować umieszczony na kod QR.

– Radomskie Planty to miejsce wyjątkowe. To tak naprawdę miasto w mieście, którego historia jest ściśle związana z funkcjonowaniem Fabryki Broni. Powstała w okresie dwudziestolecia międzywojennego i stała się wręcz symbolem radomskiego przemysłu. Jej rozwojowi towarzyszyła budowa m.in. osiedla mieszkaniowego, parku, kasyna, obiektów sportowych czy szkoły, czyli wszystkiego co było potrzebne pracownikom i kadrze zarządzającej. Zachęcam wszystkich, by wybrać się na spacer wytyczoną ścieżką. Na ustawionych tablicach można znaleźć wiele unikatowych zdjęć i ciekawostek dotyczących zarówno historii samej fabryki jak i osiedla - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W ramach projektu powstał także pierwszy w przestrzeni miejskiej Radomia audioprzewodnik przedstawiający historię osiedla i Fabryki Broni. Aplikację można pobrać po sczytaniu kodu QR z danej tablicy. Dzięki audioprzewodnikowi każdy chętny może odbyć ciekawy spacer w dogodnym dla siebie terminie. Wystarczy jedynie telefon z dostępem do internetu oraz słuchawki. Informacje na tablicach są przedstawione w języku polskim i angielskim. Przejście całej trasy zajmuje ok. 50 minut.

Lokalizacja tablic:

– Biznesowa 1,
– róg ul. Biznesowej i Przemysłowej,
– Plac K. Ołdakowskiego,
– ul. Dowkontta 2,
– Park Planty - ul. Planty 7,
– ul. Jaracza 3,
– ul. Kościuszki 7,
– róg ul. Narutowicza i Chałubińskiego,
– Park Planty – ul. Chałubińskiego,
- ul. Kościuszki 6,
– ul. Kościuszki 2.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych