Środa 12 czerwca
Janiny, Onufrego, Leona
RADOM aktualna pogoda

Kompletnie pijany kierowca. Omal nie potrącił pieszego

dm, KWP 2021-06-03 13:50:00

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, jadąc rano na służbę, zatrzymali pijanego kierowcę, który prowadził auto całą szerokością jezdni. 38-latek został przez funkcjonariuszy przekazany radomskiej drogówce. Jak się okazało, mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania samochodami.

Dwaj policjanci z SPPP w Radomiu, którzy jechali rano na służbę do Radomia, zauważyli na ul. Kieleckiej, jak renault na szydłowieckich numerach rejestracyjnych porusza się po całej szerokości jezdni. Aut jechało od prawej krawędzi jezdni do linii oddzielającej pasy ruchu. W pewnym momencie kierowca renault wjechał na pobocze i zaczął poruszać się w kierunku pieszego. Na całe szczęście pieszy nie został potrącony.

Policjanci jadąc prywatnym samochodem usiłowali zajechać drogę niebezpiecznemu kierowcy, który stwarzał ogromne zagrożenie. Po kilkuset metrach mundurowi zmusili kierowcę renaulta do zatrzymania się. Natychmiast podbiegli do auta, poinformowali, iż są policjantami i wyjęli mężczyźnie, od którego poczuli silną woń alkoholu, kluczyki z stacyjki. W aucie siedziały też 3 inne osoby, od których także było czuć alkohol.

Funkcjonariusze zadzwonili po wsparcie radomskiej policji. Mundurowi z drogówki poddali mężczyznę badaniu alkomatem. Wynik był bardzo duży - ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia samochodów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych