Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Co z koszeniem traw? ''Zajmie się tym ZUK''

dm 2021-06-12 10:51:00

Zakład Usług Komunalnych zajmie się interwencyjnymi koszeniami traw w rejonach skrzyżowań czy przejść dla pieszych. Takie rozwiązanie wypracowały władze miasta po decyzji Rady Miejskiej, która podczas marcowej sesji nie zgodziła się na zabezpieczenie dla Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, brakujących pieniędzy na koszenie traw - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego przesłanym do naszej redakcji. Publikujemy go w całości poniżej.

– Radni Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali przeznaczyć te pieniądze na inny cel. Wystarczyło tylko na opłacenie faktury za akcję zima oraz pozwoliło na podpisanie umów na koszenie tylko w czterech rejonach Radomia. Tak jak mówiłem na sesji decyzja radnych skutkuje brakiem możliwości koszenia, a tym samym bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców będzie zagrożone. I teraz mamy taką sytuację – mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji nie może podpisać umów na koszenie w rejonach 4 i 6 (niemal cała południowa część Radomia z wyjątkiem Ustronia) z uwagi na brak zabezpieczonych pieniędzy. - Nie pozwolimy jednak na to, aby polityczna decyzja radnych PiS-u skutkowała jakąś tragedią na drodze, więc chcemy, żeby Zakład Usług Komunalnych jak najszybciej przystąpił do koszenia w okolicach skrzyżowań i miejscach szczególnie niebezpiecznych. Będzie się to wiązało z koniecznością zrezygnowania przez ZUK z części swoich zadań, chociażby z koszenia w parkach – zaznacza Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

W tej chwili trwa ustalanie harmonogramu koszeń.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych