Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Boże Ciało. Objazdy i utrudnienia podczas procesji

dm, MZDiK 2021-06-02 11:33:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z procesjami w święto Bożego Ciała, w dniu 3 czerwca 2021 roku (czwartek) w godzinach około 9:30-13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym na ulicach Radomia. Spowoduje to też zmiany tras linii komunikacji miejskiej.

Podczas przemarszu procesji w poszczególnych parafiach autobusy komunikacji miejskiej na większości linii będą kursowały wyznaczonymi objazdami. Będą one wprowadzane między innymi w następujących dzielnicach Radomia: osiedle Akademickie (procesja na ulicach Rapackiego, Górniczej, Chrobrego i Daszyńskiego); Gołębiów I (procesja na ulicach Orląt Lwowskich, Zbrowskiego, Zientarskiego i Kotarbińskiego); Kaptur (procesja na ulicach Wernera, Polnej, Ceglanej, Zielonej, Wacyńskiej, Wspólnej i Chłodnej); Michałów (procesja na ulicach Królowej Jadwigi, Sobieskiego i Łokietka); Młodzianów (procesja na ulicach Młodzianowskiej, Południowej i Wiejskiej); Obozisko (procesja na ulicach Parkowej, Brandta, Rodziny Winczewskich i Warszawskiej); Południe (procesja na ulicach Gębarzewskiej, Czarnoleskiej, Urszuli i Sycyńskiej oraz druga - na ulicach Wierzbickiej, Elegii, Warsztatowej, Trojańskiej i Sycyńskiej); Śródmieście (procesja na ulicach Niedziałkowskiego, Struga, 25 Czerwca i Kelles-Krauza); Wośniki (procesja na ulicach Skrajnej, Wiedeńskiej, Wośnickiej, Pośredniej i Czereśniowej); osiedle XV-lecia (procesja na ulicach Miłej, Sowińskiego, Chrobrego i Kusocińskiego). Poza Radomiem objazd będzie dotyczył tylko Małęczyna Nowego (procesja na ulicach Lubelskiej, Makowskiej i Kościelnej).

Ponadto autobusy komunikacji miejskiej napotkają procesje na odcinkach wielu innych ulic w Radomiu. Jednak w tych przypadkach będą one oczekiwały na swoich trasach - aż do czasu zakończenia przemarszu procesji przez dany odcinek. W tym roku w niektórych parafiach wyjątkowo nie będzie procesji ulicznych. Odbędą się one jedynie wokoło kościołów. MZDiK prosi wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności na drogach, którymi będą przechodziły procesje!

Szczegółowy wykaz tras objazdów dla autobusów podajemy TUTAJ.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych