Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Apel Młodej Lewicy o ograniczenie koszenia trawników

dm 2021-06-02 08:01:00

Młoda Lewica (młodzieżówka Wiosny Biedronia) wyszła z apelem do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Apel dotyczy ograniczenia koszenia trawników.

Jak mówi rzecznik młodzieżówki Wiosny w naszym okręgu Tytus Kacprzak: Ograniczenie koszenia traw da naszemu miastu wiele ekologicznych korzyści. Między innymi woda opadowa z trawy, która jest dłuższa, nie spływa od razu do rzek, a zostaje w gruncie. Narastający kryzys klimatyczny wymusza na samorządach adaptacje do zmian klimatycznych. Miasta muszą zmieniać swoje przestrzenie na korzyść terenów zielonych, a szczególnie tych, które są pozostawione same sobie. Zmiany klimatu widoczne są przez każdego mieszkańca, dlatego powinnyśmy robić co możemy, żeby je ograniczać.

Na ograniczeniu koszenia nie zyska tylko środowisko. Pieniądze, które miasto wydałoby na zbędne koszenie traw, mogą zostać przeniesione na inny bardziej potrzebny mieszkańcom cel. Podobne apele skierujemy do innych włodarzy naszego regionu.” – dodał Piotr Strzelec, koordynator Młodej Lewicy w regionie radomskim.

Apel został wysłany już do włodarzy w powiecie przysuskim, gdzie koordynatorem powiatowym Młodej Lewicy jest Bartosz Chaberski.

Młoda Lewica argumentuje swoje stanowisko słowami ekologów i ekolożek oraz przywołuje słowa Krajowej Rady Izby Rolniczej: „Chwasty uznawane przez człowieka dla pszczół i innych owadów zapylających stanowią bogatą bazę pożytkową.”

Nie jest to jedyna ekologiczna inicjatywa młodzieżówki Wiosny. Obecnie trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim na projekt Młodej Lewicy „Radomskie Łąki Kwietne” – pozycja 52 na karcie do głosowania. Młodzież prosi o oddanie głosu na ich projekt.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych