Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Ruszyły kursy udzielania pierwszej pomocy

dm, UM Radom 2017-10-02 15:57:00

"Chcemy przekonać wszystkich, że szybka pomoc ratuje życie" - to hasło przyświeca pomysłodawcom akcji „Pierwsza pomoc dla każdego” finansowanej z budżetu obywatelskiego. Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu oficjalnie zainaugurowano projekt, który ma edukować zarówno najmłodszych, jak i dorosłych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

- Trochę się przyzwyczailiśmy do tego, że budżet obywatelski to takie twarde działania, jak na przykład nowa infrastruktura. W tym przypadku wygrał projekt miękki, ale niezwykle cenny i pożyteczny, bo projekt edukacyjny. Będziemy uczyć nasze radomskie dzieci i młodzież zasad udzielania pierwszej pomocy. Oby ta sztuka nigdy nie była nam w życiu potrzebna, ale w razie konieczności musimy wiedzieć, jak jej prawidłowo udzielić - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają przepisy dotyczące udzielania pierwszej pomocy, zasady wzywania pomocy i udzielania informacji dyspozytorom oraz zasady oceny funkcji życiowych u dzieci i dorosłych.

- Przede wszystkim chodzi o sytuacje, w których trzeba szybko zareagować, a mianowicie postępowania w przypadku zatrzymania krążenia, czyli umiejętność uciskania klatki piersiowej, wykonywania sztucznej wentylacji. Ponadto będziemy uczyć jak właściwie zatamować krwotok, jak postępować w przypadku obrażeń typu oparzenia, złamania, skręcenia czy zwichnięcia - wylicza Małgorzata Kędzierska-Abidi, pielęgniarka Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W sumie z kursów pierwszej pomocy skorzysta 3,5 tys. osób.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych