Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Rafał Trzaskowski w Radomiu: Te wybory zdecydują o tym, jaka będzie Polska

dm, tvn24 2023-09-13 16:33:00

Wiceszef PO Rafał Trzaskowski spotkał się we wtorek z mieszkańcami Radomia. Spotkanie na fontannach przyciągnęło wielu zwolenników Koalicji Obywatelskiej, a prezydent Warszawy przekonywał, że "te wybory zdecydują o tym, jaka będzie Polska".

autor: Rafał Trzaskowski/Twitter

Spotkanie rozpoczęło się od przemówień radomskich liderów na listach KO do Sejmu RP, tj. Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Konrada Frysztaka oraz Marty Michalskiej-Wilk. Następnie głos zabrał Rafał Trzaskowski, który mówił, że "lista KO jest naprawdę silna", dodając: - Każdy będzie mógł wybrać swojego kandydata - czy to pod kątem poglądów, czy też charakteru.

- Nie chcę mówić przez cały czas o tej partii, która rządzi, dlatego że marzy mi się Polska, w której oni nie są żadnym punktem odniesienia. Marzy mi się Polska, w której można porozmawiać o konkretach, kiedy można porozmawiać o tym, jak wyobrażamy sobie przyszłość. I dlatego te wybory są tak fundamentalne, bo one są właśnie o tym, czy będziemy w stanie rozmawiać językiem konkretów o przyszłości, czy Polska będzie takim krajem, który jest krajem uśmiechniętym, europejskim, otwartym, nastawionym przede wszystkim na te wartości, które są dla nas tak ważne, jak tolerancja czy wolność - kontynuował.

Mówił też o wartości, jaką jest "wolność". Jego zdaniem stanowi ona "stawkę tych wyborów". - Wolność oznacza również wolność od interwencji władzy, która chce nam z kopytami wchodzić w życie, która chce indoktrynować nasze dzieci, która chce nas uczyć, jak żyć, mimo że jest kompletnie odklejona od rzeczywistości. I te wybory są właśnie o wolności. O wolności od opresyjnej władzy, która próbuje za nas decydować - wskazywał.

Trzaskowski mówił o liście 100 "konkretów", które Koalicja Obywatelska zapowiedziała na pierwsze 100 dni po ewentualnym objęciu władzy. Jak powiedział, polskie firmy wykańcza dzisiaj to, że "muszą płacić (...) podatek dochodowy, zanim pieniądze wpłyną na ich rachunek". - To jest jeden z naszych konkretów. Podatek będzie płacony przez przedsiębiorców dopiero, kiedy pieniądze wpłyną na ich rachunek. Takich konkretów jest znacznie więcej. Przedsiębiorcy muszą mieć prawo do urlopu i dlatego proponujemy prawo do urlopu - tydzień urlopu dla wszystkich przedsiębiorczyń i przedsiębiorców - wyliczał.

Całe spotkanie można obejrzeć TUTAJ.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych