Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Nowy podział Zespołów Pracy Socjalnej

dm, MOPS 2021-10-22 12:40:00

Od 2 listopada br. na terenie Radomia funkcjonować będzie nie 10, a 9 Zespołów Pracy Socjalnej. Zmienią się też obszary działania zespołów. Zmiana podyktowana jest między innymi malejącą liczbą osób korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej. Ponadto Zespół Pracy Socjalnej nr 6, który dotychczas mieścił się przy ulicy Reja 5, zostanie przeniesiony na ulicę Grabową 17.

Z roku na rok spada rodzin osób, które korzystają ze świadczeń z pomocy społecznej. W 2015 roku Ośrodek przyznał pomoc 8.189 rodzinom, rok później liczba rodzin spadła do 7.660. W 2020 roku świadczenia z pomocy społecznej trafiły już do 5.021 rodzin. Między innymi z tego powodu zapadła decyzja o zmniejszeniu liczby Zespołów Pracy Socjalnej. Ponadto po analizie ilości środowisk przypisanych do konkretnych Zespołów Pracy Socjalnej oraz do poszczególnych pracowników okazało się, iż występowały duże dysproporcje. Od 2 listopada na terenie Radomia funkcjonować będzie 9 Zespołów. Niemal do każdego z nich przypisany został również nowy podział ulic.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych