Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

Fabryka Łączników w Radomiu. Pierwszy akt oskarżenia

dm, radioradom.pl 2021-07-22 08:47:00

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi J., zarzucając mu działanie na szkodę Fabryki Łączników w Radomiu. Oskarżonemu grozi nawet 8 lat więzienia.

To pierwszy akt oskarżenia w sprawie Fabryki Łączników w Radomiu. Zdaniem prokuratury, pełnomocnik zarządu spółki - Stanisław J. miał przywłaszczyć na szkodę upadłego już radomskiego zakładu kwotę 185 tysięcy złotych, wystawiać poświadczające nieprawdę faktury VAT oraz wyrządzić spółce znaczne szkody majątkowej w łącznej kwocie ponad 626 tysięcy złotych poprzez zawieranie niekorzystnych dla fabryki umów - czytamy na radioradom.pl.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierował do sądu Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Śledztwo było prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych