Do wypadku doszło w środę 5 sierpnia na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej - drogi krajowej nr 12 - z drogą wojewódzką nr 727 w Przysusze. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 70-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego, jadący rowerem od strony Skrzyńska, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 69-letniemu mieszkańcowi powiatu przysuskiego kierującemu samochodem marki Suzuki, który poruszał się drogą krajową nr 12 od strony Radomia. W wyniku tego doszło do potrącenia rowerzysty.
70-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze prowadzą czynności mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności i przyczyn zdarzenia.
- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżania się do skrzyżowań. Rowerzyści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego nawet chwila nieuwagi lub nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Przestrzeganie przepisów i wzajemny szacunek na drodze to podstawa bezpieczeństwa - podsumowuje sierż. Aleksandra Bałtowska z KPP w Przysusze.