Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

''Kaziki'' już w tym tygodniu. Poznaj program

dm, resursa.radom.pl 2022-03-02 15:35:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza na Kaziki 2022, czyli uroczystości ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej - św. Kazimierza Jagiellończyka.

Obchody jak co roku będą miały wymiar zarówno religijny jak i świecki. Tegoroczne wydarzenia rozpoczną się 4 marca i potrwają trzy dni. W programie m.in. otwarcie wystawy Zigmuntasa Brazauskasa „Historyczno-chrześcijańskie powiązania kulturowe”, promocja albumu ks. Michała Krawczyka oraz Wojciecha Stana „Skarby sztuki sakralnej Diecezji Radomskiej”, promocja komiksu o św. Kazimierzu oraz Wielki Test Wiedzy o Radomiu, który od swojej pierwszej edycji ma wymiar charytatywny – zwycięska drużyna ma honor przekazać nagrodę na rzecz wybranej przez nas instytucji lub organizacji. W tym roku sponsorem nagrody jest firma TOLEN.pl.

Po raz pierwszy organizujemy Mały Test Wiedzy o Radomiu. Dedykujemy go rodzinom z dziećmi i chcemy, aby w atmosferze dobrej zabawy zmierzyły się one z nieco innym zakresem wiedzy o naszym mieście – tym związanym z funkcjonowaniem w Radomiu, atrakcjami, z których mogą korzystać, ale także z problemami, które napotykają w swojej codzienności. Mamy nadzieję, że ta forma zabawy na stałe wpisze się w Kaziki, a radomskie familie licznie stawią się w Resursie i podejmą wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy o życiu w grodzie nad Mleczną.

Dla najlepszych drużyn przewidujemy cenne nagrody. Zwycięska rodzina otrzyma nagrodę o wartości 500 zł – bon na zakupy w radomskim sklepie „Raffaello” mieszczącym się przy ul. Mickiewicza 5. Za tę kwotę będzie można nabyć m.in. ekologiczne farby oraz interesujące materiały służące do wykańczania i dekoracji wnętrz. Mamy jeszcze wolne miejsca dla kilku rodzin, dlatego gorąco zachęcamy do zarejestrowania się poprzez witrynę internetową Resursy.

Stałym elementem Kazików jest wręczenie nagrody im. św. Kazimierza. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom fizycznym lub organizacjom pozarządowym za działalność, która w minionym roku przyczyniła się do popularyzacji wiedzy o historii i tradycji Radomia oraz zachowania dziedzictwa kulturowego miasta. W tym roku regionalny charakter Kazików podkreśli sobotni zlot kolekcjonerski, podczas którego będzie można spotkać się z pasjonatami wielu dziedzin i obejrzeć m.in. pocztówki, znaczki, numizmaty, wydawnictwa książkowe, etykiety piwne, czy komiksy oraz pograć w rożne gry planszowe.

Na wszystkie atrakcje Kazików wstęp wolny.

PROGRAM - TUTAJ

Resursa Obywatelska

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych