Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Wybitny saksofonista zagra w Resursie

dm 2023-04-26 08:49:00

Występy Big Bandu Mundana zawsze dają gwarancję wybornej zabawy. Najbliższa okazja, żeby posłuchać świetnego grania już 28 kwietnia o godz. 19.00 w Resursie Obywatelskiej (ul. Malczewskiego 16)! Formacji będzie towarzyszył wybitny saksofonista Adam Wendt.

Adam Wendt ma na koncie współpracę z muzykami jazzowymi tej miary, co Randy Brecker, Bill Evans, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak oraz znakomitościami czarnego bluesa, takimi jak: Sidney „Guitar Crusher” Selby, Mike Russell i Keith Dunn. Koncertował również z mistrzem candombe, bandeonistą Luisem di Matteo z Urugwaju.

Od 1989 roku związany jest z zespołem Walk Away, z którym zdobył liczne nagrody i wyróżnienia. Jego najnowszym projektem jest kwartet My Choice, z którym 2022 roku nagrał i wydał autorską płytę o tym samym tytule.

Już w najbliższy piątek artysta wystąpi w Resursie z towarzyszeniem Big Bandu Mundana. Niezwykle popularna w naszym mieście formacja powstała w roku 1993 z inicjatywy Zbigniewa Bidzińskiego, pod patronatem Fundacji Musica Mundana. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień. Tego wieczora na scenie Resursy wystąpi również wokalistka Magdalena Boduła.

W programie koncertu muzyka jazzowa, funky i ballady (m.in. kompozycje Milesa Davisa, Herbiego Hanckoka i Duke’a Ellingtona).

Bilety na koncert kosztują 30 zł. Wejściówki dostępne są w kasie Resursy oraz online na biletyna.pl.

Komentarze naszych czytelników

  • Lewacka kultura lepsza niż jazz

    2023-05-07 18:36:25

    Kulturyści z PO zapełnią sale

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych