Poniedziałek 11 grudnia
Damazego, Waldemara, Artura
RADOM aktualna pogoda

Stypendia dla młodych artystów

dm, UM Radom 2022-11-28 15:31:00

Troje uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu otrzymało stypendia artystyczne. Uhonorowani zostali Sandra Kocyk, Justyna Maślanka oraz Robert Kwiędacz. Wszyscy otrzymali po 5 tysięcy złotych.

autor: UM Radom

- Te stypendia to forma uhonorowania naszej zdolnej, radomskiej młodzieży. To forma uhonorowania ciężkiej pracy i sukcesów. Myślę, że to także element, który może pobudzać do waszego dalszego rozwoju potwierdzającego, że Radom jest dobrym miejscem do rozpoczynania wielkiej krajowej czy międzynarodowej kariery - mówił, wręczając stypendia, prezydent Radosław Witkowski. 

W tym roku wpłynęło 14 wniosków o przyznanie stypendium artystycznego. Kapituła przyznała je uczniom, którzy mogli pochwalić się największymi osiągnięciami na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. - Nasza młodzież jest niezwykle zdolna, a my powinniśmy stwarzać im warunki do tego, żeby ich talenty i pasje mogły błyszczeć. Bardzo się cieszę, że nasze radomskie szkoły, poza realizacją podstawy programowej, dają naszym młodym artystom przestrzeń do tego, aby się rozwijali. Życzę stypendystom, aby ich pasja, talent i ciężka praca zaprowadziły ich na szczyty - mówiła, podczas uroczystości wręczenia stypendiów, wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

- Sandra Kocyk jest flecistką i laureatką licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Zajęła pierwsze miejsca w konkursach m.in. w Wiedniu, Paryżu, Walencji, Barcelonie, Lizbonie, Budapeszcie, Dreźnie, Sydney, Atlancie, Buenos Aires, Rio de Janerio. Jest członkiem Kwartetu Fletowego „Spontaneo”, trio wokalno- instrumentalnego i Orkiestry Akordeonowej Arturo&Smyki.

- Justyna Maślanka to pianistka. Brała udział w licznych konkursach i festiwalach w kraju i za granicą, w tym m.in. w Turcji, Meksyku, Australii, USA, Rumunii, Finlandii, Francji, Estonii, Łotwie, Chinach. Zajmowała 1 lub 2 miejsca oraz zdobywała nagrody Grand Prix. Stypendystka programu stypendialnego „Młoda Polska” oraz Rotary Warszawa Club. Jest członkiem zespołu akordeonowego HUMI Accordion Band Big Bandu ZSM, Orkiestry Symfonicznej ZSM, trio smyczkowego, duetu fortepianowego i duetu klarnetowo-fortepianowego.

- Robert Kwiędacz to gitarzysta, laureat wielu konkursów i przesłuchań muzycznych krajowych i zagranicznych. Ostatnio zdobył Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w Inowrocławiu i IV Nagrodę na International Biennale Guitar Competition w Kutnej Horze oraz III nagrodę Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Joaquina Rodiego w Olsztynie. Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz dzieci „Młodzi Wirtuozi”.

Stypendia zostały wręczone podczas koncertu „The best of Arboretum”. Można było usłyszeć utwory, które wygrały dotychczasowe edycje Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Krzysztofa Pendereckiego. 

Komentarze naszych czytelników

 • Szacun dla Patrona i p Prezydent

  2022-11-28 10:06:19

  I bardzo dobrze że do tego programu Tatarka z Norbim się nie dostali MASZ TALENT. Dwóch kretynów muzycznych jurorów zgrywa. 

 • Szacun dla Patrona i p Prezydent .

  2022-11-28 10:08:19

  I bardzo dobrze że do tego programu Tatarka z Norbim się nie dostali MASZ TALENT. Dwóch kretynów muzycznych jurorów zgrywa.  Kurskiego disco im na łeb wali. 

 • Aśka

  2022-11-28 10:13:39

  A po kim ci dwaj zdolności muzyczne odziedziczyli.  Powinni mieć zakaz wstępu do szkół muzycznych.  Słuchałam ich przez chwilkę obrad.  Dziewczyny są gorące i Tatarakiem dupą kręcące. 

 • Murzyn z PO

  2022-11-28 11:56:55

  Chcecie mieć na każdym rogu ulicy murzyna lub muzułmanina głosujcie dalej na PO i ludzi typu Ochojska

 • Radek instrumentalista

  2022-11-28 11:58:22

  Najlepszy artysta to Witkowski on wszystkim gra na nosie

 • Dalej POpierajmy to dno

  2022-11-28 13:38:59

  Nawet tutaj ta menda się lansuje

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych