Czwartek 21 września
Jonasza, Mateusza, Hipolita
RADOM aktualna pogoda

Projekcja w ramach cyklu ''Drogowskazy''

dm 2022-01-17 10:30:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska", w ramach cyklu "Drogowskazy", zaprasza w najbliższą środę (19 stycznia) o godz. 12:00 i 18:00, na projekcje polskiego filmu dokumentalnego w reż. Pawła Wysoczańskiego, pt. "Jutro czeka nas długi dzień".

Jeevodaya w Indiach to ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin założony w 1969 r. przez Polaków: siostrę Barbarę Birczyńską oraz księdza Adama Wiśniewskiego. To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty świecka misjonarka Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom. Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki, która przez miejscową ludność nazywana jest Mamą. W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

W ramach cyklu "Drogowskazy" Resursa wyświetla filmy poruszające tematy związane z wiarą, przebaczeniem oraz trudnymi ludzkimi wyborami.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcjami oraz na biletyna.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych