Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Nowy cykl spotkań w Resursie

dm 2022-03-11 09:33:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" we współpracy z Radomską Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT, zaprasza na nowy cykl spotkań popularnonaukowych pn. Fakty i mity. Spotkania z techniką.

Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu aktualnych prac nad nowymi technologiami wytwarzania energii elektrycznej oraz wyzwaniami stojącymi przed nowymi pokoleniami.

- Przygotowaliśmy dla naszych gości cztery tematy spotkań: Nowe technologie wytwarzania energii elektrycznej, cz. I i cz. II; Elektryczny napęd pojazdu; Magazyny energii elektrycznej. Fakty i mity. Spotkania z techniką mają na celu integrację środowiska skupiającego ludzi w różnym wieku, których cechuje szerokie spektrum zainteresowań badawczych takich jak: nowinki techniczne i naukowe, ekologia, nowe technologie wytwarzania energii elektrycznej z energii słonecznej i wiatrowej, budowa samochodów elektrycznych czy magazynów energii - mówią organizatorzy.

Pierwsze spotkanie z cyklu Fakty i mity. Spotkania z techniką odbędzie się w najbliższy wtorek, 15 marca o godz. 18.00 w „Resursie Obywatelskiej”. Tematem będą nowe technologie wytwarzania energii elektrycznej (część pierwsza). Spotkanie poprowadzi dr hab. inż. Dionizy Saniawa. Moderatorzy spotkań podejmą również próbę odpowiedzi na pytanie: jak omawiane zagadnienia można przetłumaczyć na język zwykłego odbiorcy. Tym z Państwa, którzy będą mieli pytania, prowadzący postarają się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Zapraszamy do „Resursy” wszystkich radomian, a w sposób szczególny nauczycieli, uczniów szkół o profilach technicznych, uczestników kół zainteresowań, którzy chcą zdobyć lub poszerzyć wiedzę z zakresu aktualnych prac nad nowymi technologiami wytwarzania energii elektrycznej i związanymi z tym wyzwaniami.

Program zakłada w tym roku szkolnym cztery spotkania: 15.03 (wtorek), 26.04 (wtorek), 11.05 (środa) oraz 07.06 (wtorek).

Resursa Obywatelska

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych