Piątek 29 września
Michała, Michaliny, Gabriela
RADOM aktualna pogoda

Ekspozycja na tarasie w Elektrowni

dm 2022-09-17 09:08:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zaprasza na otwarcie nowej ekspozycji na tarasie. Ekspozycję Marzenny Anny Olszewskiej pt. "Jest….czasem" będzie można oglądać od 22 września.

autor: archiwum artystki

Marzenna Anna Olszewska
Jest….czasem

Wernisaż: 22.09.2022 roku, godz. 18.00
Ekspozycja czynna do 30.10.2022 roku
Kurator – Romuald K. Bochyński

Kolejna w tym roku wystawa rzeźby na tarasie Elektrowni. Autorka pokaże prace z różnych okresów swojej twórczości, zróżnicowane formalnie i znaczeniowo. Ich łącznikiem  jest motyw czasu, a ściślej sposoby jego wizualizacji (prace odwzorowujące kalendarz roczny), zarządzania nim, a także bardzo osobistego odczuwania i przeżywania przez każdego człowieka procesu przemijania. Z pojęciem czasu nierozerwalnie związane jest inne ważne pojęcie, czyli pamięć. Artystka próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy pamięć pozwala nam na podróże w czasie i jak różne przeżycia, czasami traumatyczne, wpływają na obraz naszego, prywatnego czasu przeszłego i teraźniejszego…. oraz  przyszłego.

Marzenna Anna Olszewska (ur. 1959), studia na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom z wyróżnieniem w 1988 roku w pracowni prof. Jana Kucza. Członek warszawskiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Bierze aktywny udział w działaniach artystycznych. Twórczość w zakresie rzeźby, instalacji, rekonstrukcji rzeźby.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych