Środa 6 grudnia
Mikołaja, Jaremy, Leontyny
RADOM aktualna pogoda

''Czytamy Gombrowicza'' w radomskim teatrze

dm, teatr.radom.pl 2021-12-19 11:05:00

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Czytamy Gombrowicza”. Już w najbliższy poniedziałek, 20 grudnia na scenie Kotłownia odbędzie się czytanie utworu „Testament” w reżyserii Filipa Gieldona.

Na kolejnym spotkaniu zaprezentowany zostanie wywiad Dominique de Roux z Witoldem Gombrowiczem „TESTAMENT” napisany w 1967 r. a opublikowany w 1968 r. Pierwotny tytuł brzmiał Rozmowy z Witoldem Gombrowiczem. W 1977 roku, po śmierci Dominique de Roux, Pierre Belfond zmienił tytuł na Testament. Rozmowy z Dominique de Roux.

„Testament” to niesamowita książka, w której Witold Gombrowicz z charakterystyczną dla siebie groteską opowiada o swojej drodze życiowej w niebanalny i ciekawy sposób! To niepowtarzalna okazja aby poznać Witolda Gombrowicza z zupełnie innej strony, jakiej jeszcze nie znaliśmy. Autor przedstawia swoje życie i twórczość, opowiadając o tym, co dało mu pisanie, a na co mu zdecydowanie nie pozwalało. To także zapis jego najciekawszych chwil, wspomnień i sytuacji, o jakich nie chciał nigdy zapomnieć.

Opiekę artystyczną czytania obejmie Filip Gieldon. Twórca jest absolwentem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Reżyser popularnych seriali telewizyjnych „Przyjaciółki”, „O mnie się nie martw”. W 2019 r. wyreżyserował dla Teatroteki Kasie autorstwa Wojciecha Tremiszewskiego (spektakl uhonorowany został nagrodą publiczności oraz nagrodami za scenografię, muzykę i drugoplanową rolę aktorską na Teatroteka Fest 2020 oraz nagrodą za najlepszy spektakl telewizyjny podczas 20. Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje).

Czytać będą: Aleksandra Bogulewska, Natalia Samojlik, Joanna Zagórska, Wojciech Ługowski, Łukasz Mazurek.

Po czytaniu zapraszamy na rozmowę o tekście.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy: 20 grudnia godz. 18.00, Scena Kotłownia.

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych