Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Wysyłkomaty - nowy wymiar nadawania

Materiał partnera 2020-09-24 11:35:00

Wysyłkomaty to innowacyjna usługa logistyczna oparta o niespotykaną dotychczas na polskim rynku koncepcję agregacji usług wysyłkowych kilku operatorów w jednym urządzeniu. Swoją premierę miała w 2018 roku. Od tego czasu zostało zainstalowane 166 maszyn w 6 województwach.

Podmiotem zarządzającym Wysyłkomatami jest ASAPON Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Marynarskiej 21 w Warszawie

Usługa pozwala na nadanie przesyłki w maksymalnie zautomatyzowany sposób. Użytkownik ma możliwość przygotowania przesyłki online, a następnie sfinalizowania procesu nadawczego bezpośrednio w maszynie z wykorzystaniem kodu QR lub technologii Beacon. Cały proces może być również przeprowadzony offline, bezpośrednio w urządzeniu.

Wysyłkomat pozwala na bezobsługowe zważenie i zmierzenie przesyłki, druk etykiety oraz opłacenie nadania z wykorzystaniem płatności zbliżeniowych lub kodu Blik bezpośrednio w maszynie.

Największą innowacją oprócz zmiany nawyków związanych z procesem nadawczym wśród użytkowników, jest zebranie ofert różnych operatorów logistycznych w jednym urządzeniu. To pierwszy taki przypadek w historii, kiedy klient ma możliwość wybrania najatrakcyjniejszej oferty spośród różnych operatorów logistycznych bez konieczności monotonnego porównywania ich ofert i zamawiania kuriera.

Dzięki całodobowej pracy urządzeń usługa daje komfort wyboru dogodnej pory nadania. Sprawia, że klient nie jest już zależny od godzin pracy kurierów, czy punktów pocztowych. Maksymalny stopień zautomatyzowania procesu pozwolił zadbać o najwyższe standardy zachowania higieny i ograniczenie konieczności kontaktu z pracownikiem firmy kurierskiej do zera.

Nowatorska koncepcja zmian w procesie nadawania przesyłek została doceniona poprzez kilkukrotne przyznanie dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, między innymi w województwie: dolnośląskim, mazowieckim i lubelskim. W ramach programu Innowacyjna Gospodarka spotkała się z uznaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podmiotem zarządzającym Wysyłkomatami jest ASAPON Sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Marynarskiej 21 w Warszawie.

www: wysylkomaty.pl

Facebook: facebook.com/wysylkomaty

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych