Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Wózek dziecięcy – jak wybrać najlepszy model?

Artykuł sponsorowany 2023-02-09 16:21:00

Wózek dziecięcy to obowiązkowy zakup wszystkich młodych rodziców. Służy nie tylko do transportu malucha i zabierania go na spacery, ale także do umożliwienia mu uczestnictwa np. w porannym joggingu rodzica. Jak wybrać model idealny?

Różne rodzaje wózków a zapotrzebowanie użytkownika

W sklepach takich jak Centrum Fotelików można kupić nie tylko fotele samochodowe, ale także nowoczesne wózki dziecięce. Na stronie internetowej da się znaleźć modele 2w1, wózki spacerowe, biegowe, bliźniacze czy nawet przyczepki rowerowe.

Wózek 2w1 to taki model, który jest jednocześnie i spacerówką, i gondolą. Można łatwo zmienić jego bazę i dopasować ja do swoich aktualnych potrzeb. Spacerówka to model dla dzieci, które nie są już noworodkami i są w stanie samodzielnie siedzieć w wózku. W Centrum Fotelików da się kupić takie, które po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, więc sprawdzą się np. w podróży.

Wózki bliźniacze to modele przeznaczone dla bliźniaków lub zbliżonego wiekowo rodzeństwa. Wyglądają tak, jakby dwa wózki były ze sobą połączone. Czasami gondole lub siedziska są obok siebie, a czasami jedno z nich jest wyżej, a drugie niżej i wtedy model jest znacznie węższy. Wózki biegowe to trójkołowe modele, dzięki którym rodzice nie muszą rezygnować z uprawiania sportu.

Przyczepki rowerowe dla dzieci to wózki zasłaniające całe dziecko specjalną osłonką. Mają uchwyt, który montuje się do roweru, więc rodzic może zabierać malucha na wycieczki jednośladem. Zwykle są to modele z dwoma dużymi kołami z tyłu, ale czasami mają też niewielkie kółko wspomagające na przodzie.

Rozwiązania w wózkach dziecięcych – najciekawsze

W niektórych wózkach dziecięcych da się zamienić koła na narty, dzięki czemu modele idealnie sprawdzą się zimą podczas spacerów zaśnieżonymi ścieżkami. Warto zwracać uwagę na to, jak składa się dany wózek. W poszczególnych modelach można znaleźć systemy umożliwiające złożenie wózka nawet jedną ręką.

Niektóre wózki mają m.in. uchwyty na kubki, dzięki czemu rodzic może zabrać na spacer kawę czy inny napój. Warto zwracać uwagę na systemy wentylacyjne oraz przezroczyste materiały zamontowane w gondolach. Dzięki nim dziecko może obserwować świat nawet z pozycji leżącej.

Najnowocześniejsze modele mają elektryczne napędy, które ułatwiają wprowadzanie wózka np. pod górę. Ponadto da się nimi sterować z poziomu aplikacji, która pozwala m.in. na uruchomienie automatycznego kołysania się gondoli. Warto wybierać zestawy, które mają dopasowany kolorystycznie fotelik czy wymienną bazę, np. spacerówkową.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych