Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni
RADOM aktualna pogoda

​Wegetariański fit catering – opcja dla każdego

Artykuł sponsorowany 2022-05-30 14:38:00

Dieta wegetariańska jest z roku na rok, coraz to bardziej popularna wśród osób w naprawdę różnym wieku. Polega ona na wykluczeniu ze swojej diety mięsa oraz ryb. To, dlaczego ktoś jest na diecie wegetariańskiej, jest dość personalne. Może być to spowodowane chęcią dbania o zdrowie lub środowisko, ale także wartościami etycznymi danej osoby. Jeżeli interesuje Cię dieta wegetariańska, to do gustu na pewno przypadnie Ci wegetariański fit catering. Dzięki niemu nie tylko będziesz lepiej się odżywiać, ale również zadbasz o swoją sylwetkę. Chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie czytaj dalej.

Wegetariański fit catering – czym jest?

Fit catering, w tym wypadku w wydaniu wegetariańskim, to nic innego jak codzienne posiłki przygotowywane dla nas przez specjalną firmę cateringową i dostarczane do naszego domu. W obrębie takiego cateringu znajdziemy zwykle pięć posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Kiedy go zamawiamy, decydujmy również o tym, jaka będzie kaloryczność naszego dziennego jadłospisu oraz kiedy dokładnie chcemy, żeby nasz fit catering był nam dostarczany. Dzięki specjalistom z dziedziny odżywiania, przygotowywane dania, pomimo wykluczenia z nich mięsa i ryb, zapewniają nam wszystkie, prawidłowe proporcje poszczególnych składników odżywczych. ​

Wegetariański fit catering – zadbaj o środowisko

Udowodniono, że ograniczanie spożycia mięsa przez nawet jedną osobę, w pozytywny sposób wpływa na nasze środowisko. Jeśli, więc obchodzi Cię przyszłość naszej planety, to dieta wegetariańska jest właśnie dla Ciebie. Możesz zastanowić się jaki związek ma nasz sposób odżywania się ze stanem środowiska. Już tłumaczymy. Dieta całkowicie wegetariańska zużywa około 1100 litrów wody na dobę. Dieta tradycyjna natomiast wiąże się ze zużyciem nawet ponad dziesięciokrotnie większej ilości wody. Hodowla zwierząt na ubój, szczególnie krajach takich, jak Stany Zjednoczone, czy Australia, powoduje więcej zanieczyszczeń wody, niż jakakolwiek inna gałąź gospodarki. ​

Wegetariański fit catering – Twoje zdrowie jest najważniejsze

Poza tym, że dieta wegetariańska sprawia, że realnie wpływamy na otaczające nas środowisko, jest też świetnym sposobem na poprawę stanu naszego zdrowia. Dzięki temu, że nie spożywamy mięsa oraz ryb, ograniczamy również spożycie tłuszczy trans, które są dla nas niekorzystne. Jesteśmy, również nieco zmuszeni do jedzenia większej ilości warzyw, owoców, roślin strączkowych oraz produktów nieprzetworzonych takich jak ryż, czy różnego rodzaju kasze. Sprawia to, że z pomocą diety wegetariańskiej, jesteśmy w stanie w znacznie łatwiejszy sposób zapewnić sobie więcej witamin i właściwych mikroskładników. Jeżeli nie chcesz martwić się o zapewnianie sobie wszystkich odpowiednich mikroskładników w swoim codziennym życiu, możesz zdecydować się na catering dietetyczny radom. On na pewno ułatwi Ci trwanie w diecie wegetariańskiej, a być może ułatwi również przejście na weganizm.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych