Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Wartość Bitcoina dzisiaj: Gdzie kupić BTC w Polsce?

Artykuł sponsorowany 2023-03-13 08:14:00

Czy w najbliższym czasie bitcoin ma szansę przekroczyć próg 25 000 USD? Przyjrzyjmy się prognozom i zastanówmy się, czy warto kupić BTC.

Dla inwestorów przyjmujących długoterminowe podejście do rynku kryptowalut, obecna cena bitcoina wygląda jak niesamowita okazja.

Przez pierwsze trzy miesiące 2023 roku, kurs najpopularniejszej wirtualnej waluty wzrósł od 16 556 USD w styczniu do 20 692 USD w marcu. Pojawiają się jednak sygnały, że bitcoinowi kończy się impet, ponieważ testuje granicę 25 000 USD.

Podczas gdy kurs BTC na krótko dotknął poziomu 25 000 USD w drugiej połowie lutego, wkrótce szybko spadł. Gdy w sierpniu 2022 roku moneta zbliżyła się do wspomnianej kwoty, niedługo potem jej cena spadła poniżej 18 000 USD. Oznacza to, że 25 000 USD jest bardzo ważną barierą cenową. 

Czy w najbliższym czasie bitcoin ma szansę przekroczyć próg 25 000 USD? Przyjrzyjmy się prognozom i zastanówmy się, czy warto kupić BTC.

Prognoza krótkoterminowa

W perspektywie krótkoterminowej przyszłość bitcoina jest niepewna. Jeśli banki centralne nadal będą podnosić stopy procentowe w celu ujarzmienia inflacji, bitcoinowi będzie trudno przebić poziom 25 000 USD. Wciąż istnieje również groźba recesji, co negatywnie wpływa na cały rynek kryptowalut.

Co więcej, cena bitcoina jest coraz bardziej skorelowana z kursem akcji dużych firm technologicznych. Ta zależność sugeruje, że wirtualne waluty rozwijają się w podobnym tempie co branża technologiczna. Ostatnie zwolnienia w firmach z Doliniy Krzemowej każą przypuszczać, że prawdziwe odbicie bitcoina nie nastąpi, dopóki przemysł technologiczny w pełni się nie odbuduje.

Prognoza długoterminowa

W perspektywie długoterminowej prognozy dla bitcoina wyglądają dużo lepiej. Trudno nie zauważyć rosnącej adopcji BTC w światowej gospodarce. Przewiduje się, że w najbliższych latach na rynkach wschodzących wzrośnie udział bitcoina w podaży pieniądza. 

Wśród inwestorów instytucjonalnych token będzie stanowił coraz większą część całkowitych udziałów w portfelu. Jednocześnie, kryptowaluta będzie coraz częściej wykorzystywana do międzynarodowych transakcji i traktowana jako forma "cyfrowego złota". Zdaniem ekspertów, w nadchodzących latach wzrośnie również rola BTC jako powszechnie akceptowanej formy płatności. 

Wciąż pojawiają się nowe przypadki użycia wiodącej kryptowaluty, co wpływa na wzrost ceny BTC. Jednym nich jest możliwość przechowywania NFT, znanych jako Ordinals, na blockchainie bitcoin. Może to być przelotna moda lub część nowej ery, w której blockchain bitcoin znajdzie zastosowanie do czegoś więcej niż przetwarzania transakcji.

Jakie są korzyści z inwestowania w bitcoina?

Bitcoin jest bardzo obiecującą inwestycją, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Jego cena ma szansę znacznie wzrosnąć w przyszłości. 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści z inwestowania w bitcoina:

  • Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą. Ma ugruntowaną pozycję na rynku. Od lat niezmiennie utrzymuje się na pierwszym miejscu rankingu kryptowalut, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.
  • BTC kupisz na większości popularnych giełd krypto. Tutaj dowiesz się, gdzie kupić bitcoin w Polsce.
  • Dzięki technologii blockchain, transakcje w BTC są bezpieczne.
  • Bitcoin może przynieść duże zyski w dłuższej perspektywie.
  • Rośnie liczba zastosowań kryptowaluty w świecie rzeczywistym. Coraz więcej firm akceptuje płatności w BTC.
  • Wartość bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat znacząco wzrosła.

Bitcoin jest wirtualną walutą z dużym potencjałem. Istnieje wiele korzyści, takich jak większe bezpieczeństwo i niższe opłaty transakcyjne, które mogą pomóc w dywersyfikacji portfela. Wielu ekspertów finansowych twierdzi, że jest to doskonała inwestycja długoterminowa. 

Czy powinieneś kupić BTC w 2023 roku?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Ostateczna decyzja na temat inwestycji należy do ciebie. Wiele zależy od tego, jak postrzegasz rynek. Jeśli patrzysz krótkoterminowo, zakup bitcoina może nie być w tym momencie dobrym pomysłem. 

Jeśli jednak planujesz inwestować długoterminowo, wtedy obecna cena bitcoina poniżej 25 000 USD wydaje się bardzo atrakcyjna. Prognozy dla najpopularniejszej kryptowaluty wyglądają zbyt dobrze, by je zignorować. 

Podczas gdy cena bitcoina może nigdy nie osiągnąć poziomu 1 miliona dolarów, prawdopodobnie token będzie ponownie próbował osiągnąć swój rekord wszech czasów (ATH) w wysokości 68 789,63 dolarów. Przy dzisiejszych cenach, stanowiłoby to prawie 200% zwrot z inwestycji.

Pamiętaj jednak, aby nie podejmować decyzji wyłącznie na podstawie prognoz. Rynek wirtualnych walut z natury jest niezwykle zmienny, dlatego trudno dokładnie przewidzieć, jak ukształtują się ceny poszczególnych tokenów. Weź pod uwagę swoją sytuację finansową oraz skłonność do ryzyka. Zadbaj o dywersyfikację portfela. Nie lokuj całego kapitału w jednej klasie aktywów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych