Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

Poznaj różne oblicza designu

as 2021-07-27 07:11:00

Serfując po internecie, przeglądając oferty sklepów meblowych czy w końcu zastanawiając się nad wyborem portalu streamingowego czy portalu z grami online naszą uwagę bardzo często przykuwa design. Zwracamy uwagę w jaki sposób dane produkt czy usługa zostały zaprojektowane. Jednak wygląd to nie wszystko. Liczy się także stopień użyteczności i transparentność. Sprawdziliśmy, które rozwiązania współczesnego projektowania są warte zachodu i godne polecenia innym.

W dzisiejszym świecie świadome projektowanie jest bardzo istotne. Nieważne, czy mówimy o stronach internetowych, meblach, grach komputerowych czy samochodach. Projektowanie to niezwykle istotny proces, dzięki któremu osoba tworząca może zaplanować optymalny design oraz uwzględnić wszystkie oczekiwania odbiorców. Produkt nie może być tylko ładny, musi być też użyteczny, by odbiorca faktycznie czerpał pełną przyjemność korzystając z niego. Przetestowaliśmy wiele designerskich rozwiązań, poniżej przedstawiamy te które nas najbardziej zaciekawiły.

Filmy dobrze zaprojektowane

Stosunkowo niedawno nasze mieszkania zaczęły pełnić funkcję nie tylko biur i restauracji, ale także kin. Coraz więcej osób preferuje oglądanie filmów na własnej komfortowej kanapie. Dlatego też powstaje coraz więcej portali streamingowych, które posiadają bardzo bogatą cyfrową bibliotekę tytułów do wypożyczenia.

Jednak im większy wybór, tym stajemy się bardziej wybredni. Zaczynamy zwracam większą uwagę na dostępne filmy i ich różnorodność. Mam ochotę na dramat, komedię, a może trzymający w napięciu kryminał - portal streamingowy powinien mi to zagwarantować. Jednak nie tylko możliwość selekcji się liczy, ale też to, jak filmy są nam prezentowane, w jaki sposób ich opis wyskakuje na ekranie komputera czy telewizora i w końcu, jak szybko mogę go wypożyczyć.

Jednym z najlepszych portali streamingowych, które już zawróciły w głowie wielu kinomanów, jest wypożyczalnia Nowych Horyzontów, czyli międzynarodowego festiwalu filmowego. Stronę cechuje minimalistyczne podejście do projektowania. Zaskakuje prostota prezentowania filmów w kwadratach, które przesuwają się jak na karuzeli. Gdy w niego klikniemy, zostajemy przeniesieni do strony z opisem fabularnym, wyszczególnionymi twórcami, możemy też obejrzeć kadry z produkcji, i - jeżeli się zdecydujemy - wypożyczyć film. Portal posiada piękny, czytelny layout, co sprawia, że jeszcze bardziej przypadł nam do gustu.

Kto powiedział, że gry online muszą być brzydkie?

Zasadniczo, nawyki graczy w sieci nie różnią się specjalnie od zwyczajów graczy w stacjonarnych kasynach. Zaglądający na witrynę przeglądają nową stronę, niemal „skanują” obrazki i tekst, a następnie wybierają ten produkt, który wyda im się najbardziej interesujący. Gorzej, jak nic nie zatrzyma ich wzroku na dłużej. Jeśli strona ich rozczaruje, najadą myszką na przycisk „cofnij” i będą wyszukiwać dalej.

Buszowanie w polskiej sztuce użytkowej

Fani dobrze zaprojektowanych przedmiotów, które są nie tylko ładne, ale również użyteczne w codziennym życiu mogą zwariować od wielości nowych marek wchodzących na rynek. Kogo obserwować? Jakimi projektami się zainteresować? Co, prócz klasyki wzornictwa, warto mieć w swoich czterech ścianach? To pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź.

Z pomocą przychodzi portal whitemad.pl, który od wielu lat prężnie działa, by edukować swoich czytelników z polskiego designu. W zakładce jemu poświęconej znajdujemy artykuły o między innymi ceramice, designie ekologicznym czy projektach dla zwierząt. Inne zakładki poświęcone są modzie i architekturze, które oczywiście też wiele czerpią ze współczesnych zdobyczy projektowania.

Za sprawą przemyślanemu projektowaniu, które poprzedza głęboka analiza i badanie rynku, otrzymujemy portale czy usługi, które faktycznie pomagają użytkownikom. Coraz częściej spotykamy się z designerskimi wytworami nie wprowadzającymi chaosu, tylko jasno prezentującymi swoje walory. Strony czy produkty nie są też już tylko ładne, ale również charakteryzuje je użyteczność. Wszystko po to, aby klienci czerpali coś więcej z zakupu czy korzystania z jakiejś funkcji. Dzięki takim rozwiązaniom nasze życie staje się po prostu prostsze.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych