Piątek 3 luty
Błażeja, Telimeny, Oskara
RADOM aktualna pogoda

Oczyszczacze powietrza i nawilżacze wpływające na jakość powietrza we wnętrzu

as 2023-01-25 13:29:00

Powietrze w naszych pomieszczeniach wypełnia wiele zanieczyszczeń. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich samodzielnie, bez wykorzystania odpowiednich urządzeń. Oczyszczacze powietrza stworzone zostały z myślą o wyeliminowaniu unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń.

Powietrze w naszych pomieszczeniach wypełnia wiele zanieczyszczeń. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich samodzielnie, bez wykorzystania odpowiednich urządzeń. Oczyszczacze powietrza stworzone zostały z myślą o wyeliminowaniu unoszących się w powietrzu zanieczyszczeń. Aby móc oddychać czystym powietrzem, koniecznie zaopatrzyć powinniśmy się w odpowiednie urządzenie, które zadba o zdrowie nasze oraz pozostałych domowników.

Jakie filtry posiada oczyszczacz powietrza?

Jakość powietrza w naszych pomieszczeniach bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Nawet pomimo częstego sprzątania we wnętrzu nieustannie unosi się kurz, roztocza, pyły, alergeny bądź bakterie. Niestety do naszych pomieszczeń dostać się może także smog – np. podczas wietrzenia mieszkania. Oczyszczacze powietrza mają więc bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Umieszczenie ich w naszych wnętrzach, biurach czy różnego typu instytucjach publicznych powinno być obowiązkowe.

Polecanym modelem jest urządzenie wyposażone w siedmiostopniowy proces oczyszczania. Natomiast pięć filtrów pozwala całkowicie pozbyć się z pomieszczenia każdego rodzaju zanieczyszczeń. Zadaniem mechanicznego filtru wstępnego jest wyeliminowanie z powietrza większych zanieczyszczeń stałych – np. kurzu, włosów bądź sierści zwierząt. Filtr z węglem aktywnym neutralizuje nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne. Trzeci filtr zimnej katalizy usuwa z powietrza tlenek węgla, siarkowodór, amoniak, benzen, formaldehydy i inne szkodliwe substancje lotne. Kolejnym filtrem jest antybakteryjny, który odpowiada za eliminację bakterii, wirusów oraz pleśni. Filtrem ostatnim jest HEPA, a jego celem jest usunięcie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń, nieprzyjemnych i szkodliwych zapachów oraz związków lotnych.

Jak podnieść poziom wilgotności we wnętrzu?

Jakość powietrza uzależniona jest nie tylko od utrzymujących się w nim zanieczyszczeń, ale także od poziomu wilgotności. Wysuszone powietrze jest niezwykle szkodliwe dla skóry człowieka i jego dróg oddechowych. W wielu sytuacjach doprowadzić może nawet do nieprzyjemnych schorzeń. Odpowiedzią są nawilżacze powietrza, których zadaniem jest zachowanie właściwej wilgotności w pomieszczeniu. Jednocześnie tego typu urządzenia pozbywają się z powietrza wszelkich zanieczyszczeń.

Jeżeli natomiast w naszych wnętrzach panuje zbyt wysoka wilgotność, może stać się ona powodem rozwoju grzybów i pleśni. Wiele kamienic, które wybudowane zostały kilkadziesiąt lat temu, zmaga się z tym problemem. Osuszacze powietrza sprawdzą się wówczas doskonale.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych