Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Nękają Cię nieznane numery telefonu? Oto co możesz zrobić!

Artykuł sponsorowany 2024-07-05 09:20:00

Kiedy na wyświetlaczu telefonu pojawia się nieznany numer, w naszej głowie najczęściej zachodzi pytanie: kto to taki? Zaczynamy być podejrzliwi, ponieważ już wielokrotnie zdarzyło nam się odebrać połączenie od naciągaczy, oszustów czy robotów powtarzających zaprogramowane formułki. Co można zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy!

W obecnych czasach oszuści próbują dotrzeć do nas na różne sposoby, jednak najczęściej robią to drogą mailową lub telefoniczną. Firmy oferujące darmowe prezentacje, nisko oprocentowane pożyczki czy bezpłatne konsultacje lekarskie mogą okazać się oszustami, próbującymi wyłudzić od nas wrażliwe dane. Możesz się przed nimi obronić, jeśli będziesz wiedział, kto dzwoni. Z tego artykułu dowiesz się, jak to sprawdzić!

Sprawdzanie nieznanych numerów telefonów w sieci

Ponieważ te same firmy czy osoby dzwonią do użytkowników telefonów w całej Polsce, ich numery z czasem stają się bardziej rozpoznawalne. Właśnie dzięki temu możliwe jest sprawdzanie nieznanych numerów telefonów na portalach takich jak infonumer.pl. Miliony użytkowników z całego kraju mogą dodać swoje opinie lub informacje, jakie mają na temat konkretnego numeru telefonu – po to, aby inni mogli go sprawdzić, zanim po raz kolejny odbiorą połączenie.

Nieodebrane połączenie z nieznanego numeru – co zrobić?

Spoglądając na ekran telefonu, widzisz nieodebrane połączenie z nieznanego numeru? Nie oddzwaniaj od razu. Najpierw wejdź na stronę infonumer.pl i przejrzyj ostatnio sprawdzane numery telefonów lub wpisz konkretny ciąg cyfr w wyszukiwarkę dostępną na portalu. W efekcie otrzymasz dostęp do opinii innych osób, które odebrały połączenie od danej firmy czy osoby, a dzięki temu rozeznasz się w rodzaju rozmowy, która może Cię czekać pod tym numerem.

Jak sprawdzić kto dzwonił?

Sprawdzanie nieznanych numerów na portalu infonumer.pl jest dziecinnie proste. Wystarczy w polu wyszukiwania wpisać ciąg cyfr widoczny na wyświetlaczu telefonu jako nieodebrane połączenie. Ważne, aby wpisać wszystkie cyfry ciągiem, bez spacji, na przykład: 713620000. Potem wystarczy kliknąć czerwony przycisk Szukaj, aby otrzymać informacje o opiniach innych użytkowników na temat konkretnego numeru.

Jeśli naprawdę zależy Ci na sprawdzeniu danych właściciela tego numeru, możesz też za niewielką opłatą wykupić bardziej szczegółowy raport. Dzięki temu dowiesz się, na kogo jest zarejestrowany numer telefonu, a jeśli jest to firma – z łatwością sprawdzisz zakres jej działalności, by zdecydować, czy warto oddzwaniać lub odbierać przychodzące połączenia. Opinie innych osób są niezwykle pomocne i zazwyczaj pomagają ocenić, w jakim celu ktoś pod tym numerem chciał do Ciebie zadzwonić.

A co wtedy, gdy niechciane połączenia wciąż Cię nękają? Możesz pobrać bezpłatną aplikację na smartfona INFONUMER, która ma opcję nie tylko sprawdzania, ale także automatycznego blokowania niepożądanych rozmów. To pomoże Ci skutecznie uwolnić się od nieustannie dzwoniącego telefonu. Sprawdź!

Komentarze naszych czytelników

  • logopeda

    2024-07-09 10:09:30

    tyczński co z torami na ulicy Mazowieckiego, czy to też była przenośnia jak z obietnicami u tuska? przed wyborami obiecać to lepiej niż dać. ile jeszcze trzeba czekać zanim zostaną usunięte. miasto za waszych rządów wegetuje i zarasta

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych