Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Najlepsza karma dla psa

Materiał zewnętrzny 2023-02-17 08:28:00

Każdy właściciel pragnie zapewnić swojemu czworonogowi wszystko co najlepsze, tak aby móc cieszyć się towarzystwem psiego towarzysza przez długie lata. Oczywiście, na dobry dobrostan psa składa się nie tylko zaspokojenie jego potrzeb behawioralnych, ale również stan zdrowia oraz odpowiednia dieta. Jaka jest najlepsza karma dla psa i czym charakteryzuje się taki produkt?

Jakie są rodzaje psich diet?

Zastanawiając się nad rodzajem psiej diety najlepszej dla naszego zwierzęcia, możemy wybierać spośród kilku opcji. Pierwszą z nich jest oczywiście gotowa karma bytowa- takich produktów jest obecnie mnóstwo na rynku zoologicznym. Dobra karma jest pożywieniem pełnoporcjowym, co oznacza, iż dostarcza ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz pokrywa zapotrzebowanie kaloryczne zwierzęcia.

Innym rozwiązaniem jest dieta domowa, która wymaga odpowiedniego zbilansowania składu oraz dobrania wartościowych i odżywczych składników. Jest to oczywiście możliwe, choć dosyć skomplikowane, wymaga doświadczenia oraz odpowiedniej wiedzy na ten temat. W końcu, możemy również zdecydować się na żywienie psa dietą BARF, opartą na surowych składnikach. W tym przypadku, konieczna będzie odpowiednia suplementacja zwierzęcia, tak aby do -prawidłowego funkcjonowania nie zabrakło mu niezbędnych witamin oraz substancji mineralnych.

Żywienie psa - odgórne zasady

Psia dieta powinna bazować na kilku elementarnych zasadach, które znajdują swoje zastosowanie niezależnie od rodzaju wybranego pożywienia.

Przede wszystkim, codziennie posiłki zwierzęcia powinny opierać swój skład głównie na wysokiej zawartości mięsa wysokiej jakości. Składnik ten stanowi źródło egzogennych aminokwasów, niezbędnych do produkcji białka - budulca organizmu. Ponadto, pokarm powinien zawierać również dodatek owoców i warzyw, które dostarczają witamin oraz substancji mineralnych. Bardzo cenna jest również wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz substancji chondroprotekcyjnych.

Najlepsza karma dla psa – co to za produkt?

Jeżeli chodzi o sam pokarm, również wyróżniamy kilka reguł mówiących o tym, że dany produkt stanowi najlepszą karmę dla psa - https://rankingkarm.pl/ranking-karmy-dla-psa/

Bardzo ważne jest bowiem, aby był on produktem możliwie jak najbardziej naturalnym oraz zawierał nisko przetworzone składniki. Ponadto, nie powinien mieć w swoim składzie konserwantów, aromatów, barwników oraz innych sztucznych dodatków. Dobre produkty nie mają w sobie również zbędnych wypełniaczy, w postaci soi lub kukurydzy. Powinny stanowić one pożywienie wyłącznie bezzbożowe.

Forma ziarenek karmy powinna być dopasowana do uzębienia zwierzęcia, jego wieku oraz możliwości przeżuwania. Sam pokarm musi być atrakcyjny dla psa, zarówno pod względem smaku, jak i zapachu. Wybrane pożywienie nie może zawierać żadnych składników uczulających dla zwierzęcia- jeżeli tak się zdarzy, powinno się jak najszybciej odstawić oraz zmienić na inne. W takim przypadku, dobrym rozwiązaniem może okazać się dieta hipoalergiczna, przeznaczona dla psów ze wspomnianymi problemami.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych