Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Najłatwiejsze dyscypliny sportowe do obstawiania

Materiał zewnętrzny 2020-09-03 14:06:00

Które dyscypliny sportowe są najłatwiejsze w zakładach bukmacherskich? Piłka nożna, hokej, tenis ziemny a może e-sport w postaci np. Counter Strike’a? Czynników wpływających na trudność jest bardzo wiele, ale powszechnie uznaje się niektóre dyscypliny za trudniejsze, inne za bardziej przewidywalne.

Jaki sport warto obstawiać? Piłka nożna

Wszystkie zakłady sportowe są ryzykowne i mniej lub bardziej nieprzewidywalne. Gdyby było inaczej, nie istniałaby możliwość tak dużych i szybkich wygranych w bukmacherce. A jednak faktycznie są sporty, które traktuje się jako łatwiejsze i te, które uznawane są za trudniejsze.

Najpopularniejszą dyscypliną sportową świata jest piłka nożna – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Football cieszy się też największym zainteresowaniem wśród graczy bukmacherskich. Trudno jednak jednoznacznie zaklasyfikować tę dyscyplinę do łatwych lub trudnych kategorii.

Przewidywalność w piłce nożnej jest dość wysoka. Wiele zależy od drużyny, ligi, rodzaju spotkania i jego czasu. Mecze ligowe pod koniec tabeli uznawane są za najbardziej ryzykowne. Co jakiś czas powraca kwestia korupcji i innych „przekrętów”, jednak tu znowu należałoby oddzielić kluby pierwszoligowe, mecze Ligi Mistrzów czy reprezentacji narodowych od drugo-, trzecio- i czwartoligowych spotkań, na których mogą dziać się cuda. Typowanie piłki nożnej pod względem poziomu przewidywalności może być prawdziwym paradoksem. Z jednej strony popularność footballu sprawia, że wiemy o nim najwięcej, z drugiej zaś tak dużo czynników, wpływających na wyniki, potrafi szybko doprowadzić do chaosu lub powstania efektu hazardzisty w głowie nawet doświadczonego typera.

Trudność obstawiania sportów motorowych i skoków narciarskich

Żużel, Formuła 1, skoki narciarskie – to jedne z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce. Niestety, te dyscypliny sportowe charakteryzują się bardzo wysokim poziomem losowości, przez co ich typowanie będzie niełatwe. Wynika to z czynników, których przewidzieć się nie da (pomijając kwestie ewentualnej działalności insiderów).

W przypadku żużla i formuły chodzi przede wszystkim o defekty i wypadki. To już jest kwestia zupełnie losowa, ale zdarza się, niestety, często. Analogicznie działającym czynnikiem w skokach narciarskich będzie pogoda, która bardzo szybka się zmienia. Obstawianie finalnego zwycięzcy konkursu na danej skoczni to zadanie, do którego będzie potrzeba zawsze mnóstwo szczęścia. Kierunek i siła wiatru w pierwszej turze może się diametralnie zmienić w drugiej, dając przewagę zawodnikom z gorszych pozycji. Losowość jest tutaj po prostu chlebem powszednim.

Typowanie sportów indywidualnych

Dyscypliny zespołowe charakteryzują się innymi zasadami w porównaniu do sportów indywidualnych. W przypadku tych pierwszych decydujące znaczenie ma morale całej drużyny. Liczy się współpraca między zawodnikami. Ten aspekt naturalnie jest mniejszy w sportach indywidualnych takich, jak np. tenis ziemny, tenis stołowy czy snooker. Praktycznie wszystko zależy od jednego zawodnika. W związku z tym śledzenie różnych informacji i zbieranie statystyk również może ułatwione. Przekłada się to na twierdzenie, że dyscypliny indywidualne są łatwiejsze do obstawiania w zakładach bukmacherskich. Do sportów indywidualnych zaliczyć należy także sporty walki. Te jednak z innych przyczyn cechują się dużą losowością i trudno umieścić je w obrębie chociażby tenisa.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych