Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Mam długi. Czy mogę wziąć kredyt?

Materiał zewnętrzny 2024-03-23 10:22:00

Kredyty, pożyczki i chwilówki są obecnie dostępne dla niemal każdego. Z jednej strony to dla nas spory plus - pieniądze na wyciągnięcie ręki mogą w końcu niejednokrotnie bardzo się przydać. Powoduje to jednak, że sporo osób ma długi. Czy i wtedy można skorzystać z oferty banku lub wziąć pożyczkę? Sprawdzamy, jakie możliwości na rynku pożyczkowym mają zadłużeni wnioskodawcy.

Czy mając długi można wziąć kredyt w banku?

W przypadku wnioskowania o kredyt lub pożyczkę banku musimy liczyć się ze sporymi wymaganiami. Przede wszystkim liczy się odpowiednia zdolność kredytowa, czyli wysokie zarobki i niska suma wydatków. Na wydatki składają się nasze koszty utrzymania, ale też płacone aktualnie zobowiązania. Już z tego względu posiadanie innych kredytów i pożyczek może nieco utrudnić otrzymanie zgody na nowy kredyt. Banki są pod tym względem dość restrykcyjne, wynika to też z obowiązujących je przepisów.

Druga kwestia to obowiązek posiadania dobrej historii kredytowej. Niespłacone długi, a przede wszystkim zaległości w spłacie mogą uniemożliwić otrzymanie kredytu. Bank zawsze wnikliwie sprawdza historię w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), a tam trafiają wszystkie dane naszych pożyczek, innych kredytów, czy nawet monity o niezapłaconych rachunkach za telefon lub media. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Jeśli Twoje długi nie są duże, a masz wysokie zarobki, bank może udzielić Ci kredytu.

Pożyczki dla zadłużonych

W porównaniu do kredytów w banku, pożyczki dla zadłużonych są o wiele bardziej dostępne. Mogą o nie wnioskować również osoby z długami lub złą historią kredytową. Także tu w pewnych okolicznościach firma pożyczkowa może odrzucić wniosek lub zgodzić się na niższą kwotę pożyczki. Co do zasady pożyczki dla zadłużonych są natomiast o wiele bardziej elastyczne pod względem wymagań. W porównaniu z bankami lista warunków jest krótsza, a lista akceptowanych źródeł dochodu - dłuższa.

Osoby z długami mogą więc poszukać możliwości pożyczenia pieniędzy w instytucjach pozabankowych. Nie obowiązują ich tak szczegółowe i restrykcyjne przepisy, jak ma to miejsce w przypadku banków. Nierzadko dla osób z dużymi długami jest to więc najlepsza, a nawet jedyna opcja na zdobycie kolejnego zastrzyku gotówki.

Jakie są warunki pożyczek dla zadłużonych?

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu sporo firm pożyczkowych miało niezbyt dobre warunki i wysokie oprocentowanie. Dziś wiele się zmieniło. Po części to zasługa przepisów określających maksymalną wysokość odsetek, a po części - dużej konkurencji. W Polsce działa dziś kilkadziesiąt, a może nawet setki firm pożyczkowych. Często udzielają pożyczek online, przez co porównanie ich ofert jest dość proste. Wystarczy wejść na stronę super-pozyczka.pl, aby w kilka chwil znaleźć dziesiątki ofert z całego rynku. Pożyczkodawcy ze złymi warunkami pożyczek po prostu musieli więc dostosować się do oczekiwań coraz lepiej zaznajomionego z rynkiem klienta.

Pożyczki dla zadłużonych nierzadko mają więc oprocentowanie i RRSO takie same, jak typowe pożyczki przez Internet. Różnicą w ich przypadku może być dostępność niższej maksymalnej. Także okres spłaty pożyczki może być krótszy. Nic dziwnego - pożyczkodawca dostosowuje tak swoją propozycję do faktu, że wnioskodawca miał w przeszłości problemy z terminową spłatą zobowiązań lub ma aktualnie sporo innych długów.

Kto może dostać pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych to obecnie jedne z najbardziej dostępnych pożyczek. Mogą z nich korzystać osoby pełnoletnie i mające właściwie dowolne źródło dochodu. Szczegółowe wymagania stawiane wnioskodawcom mogą różnić się w zależności od konkretnej firmy. Zwykle musimy jednak spełnić tylko kilka warunków:

 • ukończone 18 lat
 • posiadać zdolność kredytową
 • jakiekolwiek źródło dochodu (niekoniecznie stałego)
 • polski obywatelstwo
 • zamieszkiwanie na terenie RP
 • dostęp do adresu e-mail, numer telefonu komórkowego
 • aktualny dokument tożsamości do weryfikacji
 • konto w polskim banku

Niektóre firmy mają też pewien górny limit wieku. Zwykle wynosi między 70 a 80 lat. Jak widać, pożyczki dla zadłużonych są dostępne niemal dla każdego.

Gdzie szukać ofert? Ranking pożyczek dla zadłużonych

Obecnie najczęściej klienci wnioskują o pożyczki przez Internet. To bardzo wygodne, a pieniądze są dostępne nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Możemy również bardzo szybko porównać ze sobą propozycje różnych firm pożyczkowych. Zamiast iść do ich oddziałów wystarczy w końcu wejść na stronę internetową. Tam od razu zobaczymy wszystkie najważniejsze informacje i możemy przejść do wniosku.

Łatwiejszym i jeszcze szybszym sposobem jest jednak skorzystanie z gotowego rankingu pożyczek dla zadłużonych. Znajdziesz go na stronie internetowej https://super-pozyczka.pl/pozyczki-dla-zadluzonych/ . Co ważne, do zestawienia trafiają jedynie aktualne propozycje pożyczek. Twórcy rankingu nie są natomiast związani z żadną z firm, przez co jest ono rzetelne.

Uważaj, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia!

Opisując pożyczki dla zadłużonych nie sposób pominąć tego zagadnienia. Spiralą lub pętlą zadłużenia nazywamy sytuację, w której kolejne kredyty i pożyczki służą tylko do spłaty już posiadanych długów. W takiej sytuacji należy być bardzo ostrożnym. Musimy kontrolować stan swojego zadłużenia, gdyż pętla zadłużenia powoduje, że suma długów stale rośnie (powiększa się o kolejne odsetki i inne koszty).

Jeśli masz więc problem ze spłatą kredytu lub pożyczki, postaraj się skontaktować z wierzycielem. Być może zaproponuje Ci restrukturyzację lub wydłużenie terminu spłaty.

Komentarze naszych czytelników

 • rrrrrrrrrrr

  2024-03-26 08:35:40

  plesydent wybełkotał że będzie spetarg na dwie tlybuny na stadionie radomiaka. termin ukończenia inwestycji nie został podany bo kto to wie

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych