Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Kto produkuje najlepsze części zamienne do układów zawieszenia?

Artykuł sponsorowany 2023-02-17 08:17:00

Komfort i bezpieczeństwo prowadzenia samochodu osobowego, dostawczego i terenowego zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowo działający układ zawieszenia. Awarie elementów tego układu należą do jednych z najczęstszych, co wiąże się z kosztownymi naprawami. W celu ograniczenia częstotliwości napraw, warto korzystać z części dobrej jakości. Jednym z największych producentów tego typu podzespołów jest niemiecka firma Lemforder. Jej specjalnością są m.in. wahacze, sworznie i tuleje.

Części oryginalne i zamiennik

Produkcją samochodowych części zamiennych zajmuje się wiele firm. Rynek jest nasycony produktami oryginalnymi, o porównywalnej jakości i zamiennikami, które nie gwarantują zachowania parametrów technicznych zgodnych z zamierzeniem producenta pojazdu, ale tanich i często wybieranych przez właścicieli starszych pojazdów. Firma Lemforder zajmuje się produkcją części z grupy pierwszej. Są to zatem części oryginalne, wyprodukowane z tych samych materiałów i wykorzystaniem identycznej technologii, jaką zastosowano przy produkcji części fabrycznie zainstalowanych w aucie. Co warte podkreślenia, autoryzowane stacje obsługi pojazdów korzystają wyłącznie z oryginalnych części zamiennych lub z części o porównywalnej jakości, nigdy z tanich zamienników. Specjalnością Lemforder są elementy układów zawieszenia stosowane w pojazdach wielu marek premium m.in. w autach marki Mercedes i BMW.

Dlaczego zakup oryginalnych części jest ważny?

Układ zawieszenia pojazdu jest szczególnie narażony na uszkodzenia mechaniczne, a zatem inwestycja w dobrej jakości części zamienne to nie tylko mniejsze ryzyko awarii, ale i zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa na drodze. Kupując elementy układu zawieszenia u renomowanego producenta, takiego jak Lemforder, ryzyko ponownego, szybkiego uszkodzenia wymienianego elementu jest dużo mniejsze niż przy zakupie taniego zamiennika. W przypadku części oryginalnych Lemforder kupujący ma pewność, że są one wykonane w odpowiedniej technologii i z materiałów stosowanych w częściach oryginalnych, fabrycznie zainstalowanych w aucie. To przekłada się na większe bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko awarii, zwłaszcza gdy pojazd jest mocno obciążony i porusza się po nierównych, wyboistych nawierzchniach.

Najlepsze części zamienne, w tym elementy układu zawieszenia pojazdów pochodzą od firm dysponujących odpowiednią technologią produkcji, korzystających z materiałów wysokiej jakości. W przypadku części firmy Lemforder są one zgodne ze specyfikacją techniczną elementów fabrycznie instalowanych w pojazdach określonych marek, a zatem są to części oryginalne, z których mogą korzystać punkty ASO.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych