Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Hulajnogi Scoot and Ride - sportowa zabawa na pierwszym miejscu

Artykuł sponsorowany 2023-06-07 09:03:00

Rozwój i zdrowie dziecka są niezwykle istotne dla każdego rodzica. W dzisiejszych czasach technologia często zastępuje aktywność fizyczną. Dlatego zachęcenie dzieci do regularnego ruchu to jedno z największych wyzwań rodziców. Mogą pomóc w jego realizacji interesujące zabawki ruchowe. Jedną z nich są jeździki i hulajnogi Scoot and Ride.

Scoot and Ride

Scoot and Ride to innowacyjna marka specjalizująca się w zabawkach sportowych dla dzieci. Do flagowych produktów tej marki należy jeździk i hulajnoga w jednym. Jednym ruchem ręki zabawka zmieni się w hulajnogę i na odwrót. Takie rozwiązanie umożliwia zachęcanie dziecka do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.

Jednym z najpopularniejszych produktów marki Scoot and Ride jest seria Highwaykick. Są to trójkołowe hulajnogi z funkcją skręcania kół. W postaci jeździka posiada wygodne siedzisko, które umożliwia dziecku przemieszczanie się zarówno siadając, jak i stojąc. W postaci hulajnogi ma stabilną podstawę na nogi oraz ergonomicznie ukształtowaną kierownicę. W obu postaciach dzięki dużym kołom jest bardzo stabilna, co ułatwia naukę jazdy.

Zdjęcie: Jeździk i hulajnoga 2w1 Scoot and ride

Unikalną cechą Highwaykick jest to, że rośnie ona razem z dzieckiem. Ta wyjątkowa hulajnoga została zaprojektowana z myślą o dzieciach w wieku od jednego roku do pięciu lat.

Ruch to zdrowie – korzyści zdrowotne

Korzyści zdrowotne dla dzieci wynikające z korzystania z Highwaykick są liczne.

Po pierwsze aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju motorycznego dzieci. Poprzez używanie hulajnogi, dzieci zmuszone są do wykonywania różnych ruchów, które wspierają rozwój ich mięśni i koordynację ruchową. Hulajnoga zachęca do regularnego ruchu na świeżym powietrzu, co przyczynia się do ogólnego wzrostu kondycji fizycznej.

Kolejną korzyścią jest rozwój umiejętności równowagi. Dzieci, które korzystają z modeli Highwaykick, muszą nauczyć się utrzymywać równowagę podczas jazdy. Ta umiejętność jest nie tylko przydatna podczas korzystania z hulajnogi, ale ma również znaczenie w innych dziedzinach, takich jak jazda na rowerze czy pływanie. Rozwinięta zdolność utrzymania równowagi przekłada się na większą pewność siebie i umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Ma również niebagatelny wpływ na rozwój intelektualny. Jak wykazano w licznych pracach naukowych układ przedsionkowy zwany zmysłem równowagi ma ogromne znaczenie dla rozwoju i uczenia się.

Ważny jest również rozwój układu mięśniowego i kostnego. Regularne użytkowanie hulajnogi wzmacnia mięśnie nóg, brzuszka i pleców dziecka. Ruchy wykonywane podczas jazdy na hulajnodze angażują różne grupy mięśniowe, co przyczynia się do ich wzrostu i rozwoju. Rozwija się zatem motoryka duża.

Ponadto poprzez wykonywanie skrętów, dzieci uczą się utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pojawienia wad postawy.

Sport to zdrowie i inwestycja w przyszłość dziecka

 

Chcesz zachęcić swoją pociechę do ruchu na świeżym powietrzu? Wybierz zabawkę sportową wysokiej jakości w dodatku rosnącą z dzieckiem. Dodaj do tego świetną konstrukcję do nauki i rozwijania umiejętności jazdy i masz przepis na wspólny, udany czas z dzieckiem. Hulajnoga Scoot and ride to doskonały wybór.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych