Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Dyżur telefoniczny w sprawie e-wizyt

dm, ZUS 2020-11-09 08:01:00

Już dzisiaj w godzinach od 10:00 do 14:00 radomscy eksperci pomogą Ci w umówieniu e-wizyty w ZUS. Dzięki temu załatwisz swoje sprawy w urzędzie bez wychodzenia z domu.

Radomski ZUS uruchamia dla swoich klientów ważny dyżur telefoniczny. Już dzisiaj możesz zadzwonić do urzędu i poprosić o pomoc w skorzystaniu z e-wizyt w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Eksperci czekają na twój telefon w godzinach od 10.00 do 14.00 pod numerem telefonu 48 38 56 248.

Warto skorzystać z e-wizyt

Formalności są niezwykle proste. Wystarczy umówić e-wizytę za pomocą strony www.zus.pl/e-wizyta. Później, na dzień przed spotkaniem, klient ZUS otrzymuje SMS-a z przypomnieniem o e-wizycie na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. W dniu e-wizyty, na godzinę przed spotkaniem, otrzyma mail z linkiem. Po kliknięciu nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Klient powinien posługiwać się smartphonem lub komputerem z kamerką i mikrofonem. Konsultacje odbywają się w dni robocze w godzinach 9.00-14.30.

E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. Inaczej jest w przypadku płatników składek, bo tam powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy. W trakcie rezerwacji podaje się kod pocztowy, więc system podpowiada, w którym oddziale taką wizytę można umówić.

Pierwsze e-wizyty w ZUS ruszyły 19 października w siedmiu oddziałach: trzech w Warszawie, w dwóch w Poznaniu, w Krakowie i we Wrocławiu. Od 26 października na e- wizyty można było umawiać się w kolejnych oddziałach ZUS, m.in. w Lublinie, a od 4 listopada nowa opcja jest już dostępna w całej Polsce.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e- wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient ma pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych