Czwartek 21 września
Jonasza, Mateusza, Hipolita
RADOM aktualna pogoda

Dużo aktywowanych bonów turystycznych w woj. mazowieckim

dm, ZUS 2020-09-27 16:16:00

ZUS wygenerował na terenie woj. mazowieckiego 630 tys. bonów turystycznych o wartości blisko 510 mln zł. Latem 2020 roku bon aktywował co 4 rodzic w regionie.

Z najnowszych danych wynika, że w województwie mazowieckim rodzice aktywowali już ponad 146,6 tys. bonów turystycznych o wartości 125,4 mln zł. Łączna pula przypadająca na województwo to 509,6 mln zł podzielone na 630 tys. wygenerowanych bonów. Oznacza to, że niemal 1 na 4 uprawnionych skorzystał już z dopłaty do usług turystycznych lub aktywował bon mając zamiar niedługo z takowych skorzystać. Nie trzeba spieszyć się z aktywacją i wykorzystaniem bonu, bo program potrwa aż do końca marca 2022 r.

Najpierw aktywacja, później wyjazd

Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Tam należy go aktywować po to, by zapłacić nim później za usługę turystyczną.

Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych