Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Dlaczego warto kupować narożniki?

Artykuł sponsorowany 2023-02-09 16:54:00

Narożniki to bardzo funkcjonalne oraz wygodne meble. Jedną z ich zalet jest to, że umożliwiają sprawne wyodrębnienie stref w otwartej przestrzeni. Dodatkowo wielofunkcyjny narożnik może służyć zarówno jako kanapa, jak i łóżko.

Narożniki – wygoda i komfort wypoczynku

Narożniki to meble o całkiem sporych gabarytach. Tym, co wyróżnia ten rodzaj kanapy, jest bardzo duża powierzchnia siedzisk oraz oparć. Pokaźne rozmiary narożników wynikają przede wszystkim z ich konstrukcji.

Kształt przypominający literę „L” sprawia, że narożniki są niezwykle ustawne. Forma tego typu kanapy wpływa również na wygodę jej użytkowania. Prostopadle ustawione siedziska pozwalają na swobodne wyciągnięcie nóg i położenie ich na bocznej części narożnika.

Dlatego też kanapa w kształcie „L” świetnie sprawdza się zarówno do siedzenia, jak i leżenia. Możliwość wyłożenia nóg na narożniku jest o tyle wygodna, że nawet po wyciągnięciu ciała człowiek pozostaje skierowany przodem do salonu. Dzięki temu może wciąż wygodnie oglądać np. telewizję.

Narożniki do dużych i otwartych przestrzeni

Narożniki można ustawić w pomieszczeniach o różnych metrażach, ale zdecydowanie najlepiej odnajdują się one w obrębie dużych pokojów. Przestronne wnętrze powoduje, że narożnik nie wydaje się zbyt masywny. Dzięki temu kanapa sprawia wrażenie dopasowanej do wymiarów pomieszczenia i nie przytłacza go pod względem optycznym.

Narożniki w dużych pomieszczeniach są nie tylko estetyczne, ale również bardzo funkcjonalne. Ich kształt i rozmiar umożliwiają łatwe podzielenie przestrzeni, a także wyodrębnienie różnych stref we wnętrzu. Warto pamiętać, że narożniki nie muszą stać w kącie pod ścianą. Kanapę można bez problemu ustawić pośrodku pomieszczenia. W takiej kompozycji tył narożnika wizualnie oddzieli miejsce do wypoczynku od jadalni, kuchni czy biura, które mogą znajdować się w tym samym pokoju.

Wielofunkcyjny narożnik w mieszkaniu o niewielkim metrażu

Chociaż narożniki zazwyczaj kojarzą się z dużymi przestrzeniami, to warto pamiętać, że w mieszkaniach o niewielkim metrażu również świetnie się spisują. Decydując się na narożnik do małego domu, dobrze jest wybrać wielofunkcyjny model z opcją rozkładania. Taka możliwość sprawia, że narożnik może odgrywać zarówno rolę kanapy, jak i łóżka.

Narożniki z funkcją rozkładania są więc świetnym rozwiązaniem do jednopokojowych kawalerek. Przydają się również osobom, które lubią przyjmować gości. Rozkładany narożnik bez problemu posłuży jako wygodne łóżko dla nocującej rodziny lub znajomych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych