Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Co powinien jeść szczeniak?

Artykuł sponsorowany 2023-01-11 13:58:00

Karmienie młodego pieska może być niezwykle przyjemne, bo większość szczeniaków ma zabójczy apetyt. Jeśli nie chcemy zaszkodzić pieskowi, nie powinniśmy podawać mu jednak wszystkiego, co wpadnie nam w rękę. W szczególności odradzane jest podawanie młodemu psu resztek z obiadu, zwłaszcza kości. Najlepszym wyborem jest gotowa karma dla psa Junior, która dostarczy zwierzęciu wszystkich składników niezbędnych dla prawidłowego rozwoju jego młodego organizmu.

Skład karmy dla szczeniaków

Młode organizmy zwierząt mięsożernych, jakimi są psy, wymagają codziennej dostawy dobrej jakości białka i tłuszczu, niekoniecznie węglowodanów, w które obfitują karmy słabszej jakości. Pełnoporcjowa, dobra karma dla szczeniaka bazuje niemal wyłącznie na mięsie jednego lub kilku rodzajów, podrobach i tłuszczu zwierzęcym. Oczywiście również w tego typu karmach pojawiają się roślinne dodatki. Ważne jedynie, by nie były nimi ziarna zbóż, a co najwyżej warzywa, zioła lub owoce. Najważniejsze jest białko, którego potrzeba do budowy mięśni i organów wewnętrznych szybko rosnącego organizmu. Karma dla psa Junior jest również bogata w tłuszcz, bo zapotrzebowanie energetyczne niezwykle aktywnego, młodego psa, jest zdecydowanie większe niż psa w starszym wieku. W karmach dla młodych psów znajdują się także niezbędne dla budowy mocnych zębów i kości pierwiastki i minerały oraz witaminy, które kształtują naturalną odporność.

Alternatywa dla karmy

Codzienne menu szczeniaka może bazować na specjalnej karmie dla psa juniora, suchej lub mokrej, ewentualnie może być komponowane indywidualnie przez właściciela zwierzęcia, który ma czas na samodzielne przygotowywanie jego posiłków. W tym drugim przypadku szczeniakom zaleca się podawanie obrobionego termicznie, najlepiej gotowanego mięsa bez kości, na przykład mięsa drobiowego, ale także wieprzowiny i wołowiny, podrobów, skór i tłuszczu, który dostarczy energii. Takie posiłki należy wzbogacać o warzywa lub inne roślinne dodatki. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie mamy wiedzy, a chcemy dostarczyć psu wszystkie składniki niezbędne do jego prawidłowego rozwoju, dużo lepszym rozwiązaniem jest pełnoporcjowa karma dla psa Junior. Taka karma zawiera odpowiednią proporcję białek i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, niewielką ilość węglowodanów i błonnika, a także potrzebne młodemu zwierzęciu kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały.

Żywienie młodego psa jest dużo łatwiejsze, gdy sięga się po odpowiednio zbilansowane, pełnoporcjowe karmy dla szczeniąt. Takie posiłki zaspokajają wszystkie potrzeby młodych, psich organizmów, dbają o ich zdrowie i dobrą kondycję.

 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych