Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Zgłosił włamanie. Okazało się, że znęca się nad rodzicami

dm, KWP 2023-04-14 09:00:00

Do grójeckiej komendy wpłynęło zgłoszenie w sprawie włamania. Okazało się jednak, że pod Belskiem Dużym dochodzi do innego przestępstwa. Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 33-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami. W sobotę sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu, do którego miało dojść na terenie gminy Belsk Duży. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, okazało się, że nie doszło do żadnego włamania, a zgłaszający jest nietrzeźwy. Policjanci otrzymali jednak informację, że w miejscu zamieszkania zgłaszającego dochodzi do przemocy, a w rodzinie prowadzona jest „Niebieska Karta”. Dodatkowo zgłaszającemu w marcu zakończył się zakaz zbliżania do rodziców i dozór policyjny, który wcześniej zastosował prokurator za znęcanie się nad rodziną. Po otrzymanym sygnale policjanci zatrzymali 33-latka. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodzicami. W sobotę sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przypominamy, o obowiązujących przepisach ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2023-04-14 10:00:19

  Nowy wyborca PełOoo.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-04-14 10:07:03

  14.04.966 CHRZEST POLSKI.

 • RADOM to PIS +++++

  2023-04-14 10:07:12

  14.04.966 CHRZEST POLSKI

 • MIŻDŻ się do PełOooo ty MIŻDŻALSKI

  2023-04-14 23:17:35

  Tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą z PełOooo.Pisze się MIZDRZYĆ ty MIŻDŻYĆ.Buuuha,ha,ha.

 • MIŻDŻ się do PełOooo ty MIŻDŻALSKI

  2023-04-14 23:17:48

  Tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą z PełOooo.Pisze się MIZDRZYĆ ty MIŻDŻYĆ.Buuuha,ha,ha

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych