Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Szpital na Józefowie ze wsparciem z BOM

dm, mazovia.pl 2023-11-24 08:33:00

Droga, chodniki i zmodernizowana hydrofornia – to efekty dwóch projektów zrealizowanych na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Na ten cel władze województwa przekazały prawie 2 mln zł. W uroczystym oddaniu inwestycji wziął udział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Dzięki wsparciu samorządu województwa w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza  na terenie radomskiego szpitala wojewódzkiego były realizowane dwa projekty. Jeden z nich dotyczył modernizacji własnego ujęcia wody i budynku hydroforni, a drugi – remontu chodników i dróg wewnętrznych. Ich realizacja trwała pół roku.  O tym, że to ważne z perspektywy mieszkańców Radomia i pacjentów szpitala inwestycje, nie trzeba nikogo przekonywać. Wygrana w budżecie obywatelskim jest tego najlepszym dowodem. Takie projekty są bardzo potrzebne, bo sprawiają, że placówki takie jak nasz szpital stają się bardziej dostępne i komfortowe – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Modernizacja własnego ujęcia wody pitnej i budynku hydroforni

W ramach inwestycji zostały wymienione wyeksploatowane urządzenia do filtracji i magazynowania wody. Jednym z priorytetów była studnia, której nie modernizowano od 1981 r., a jest głównym źródłem wody pitnej dla pacjentów i zabezpiecza potrzeby przeciwpożarowe szpitala. Dzięki środkom z BOM udało się m.in. obniżyć zawartość żelaza w wodzie i tym samym zwiększyć jej walory smakowe i  odżywcze. Efektem prac jest również umożliwienie dostarczania wody do sieci wodociągowej pod stałym ciśnieniem. Na realizację projektu samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 976 tys. zł.

Modernizacja wewnętrznych dróg i chodników

Przedmiotem projektu była przebudowa znajdującego się w bardzo złym stanie technicznym odcinka chodnika oraz drogi wjazdowej nr 3 przy szpitalu. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza udało się wymienić nawierzchnię drogi dojazdowej oraz płyty chodnikowe, które zwiększą komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo dojazdu do nowo powstałego budynku rehabilitacji dla dzieci, punktu wymazów, punktu szczepień COVID-19, Zakładu Patomorfologii, kuchni szpitalnej i pralni. Na realizację projektu w ramach BOM samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 974 tys. zł.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych