Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni
RADOM aktualna pogoda

PPL w gronie członków MROT

dm, PPL 2021-11-29 15:20:00

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, wiodący podmiot lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna łączą siły. PLL został członkiem MROT, angażując się tym samym w działania na rzecz rozwoju turystyki i kultury na Mazowszu.

Przystąpienie Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przyniesie obu podmiotom wymierne korzyści. Dzięki obecności w gronie członków MROT zarówno największy port w Polsce, czyli Lotnisko Chopina, jak i perspektywicznie Lotnisko Warszawa-Radom, zyskały możliwość promocji swojej oferty lotniczej i pozalotniczej. Przynależność do dużej organizacji turystycznej, jaką jest MROT, pozwoli PPL na rozwój biznesowy poprzez synergię z ofertą innych członków organizacji, współpracę oraz wzajemną wymianę doświadczeń. Obecność w organizacji to również dostęp do nowego kanału informującego o ofercie PPL wśród innych członków MROT.

- Stołeczny port, którym zarządza PPL to turystyczna wizytówka miasta i jeden z najważniejszych punktów na mapie stolicy. W 2023 roku do grona mazowieckich portów dołączy też Lotnisko Warszawa-Radom, docelowo port komplementarny dla CPK. Wierzymy, że obecność PPL w gronie członków organizacji przyniesie ciekawe projekty związane z promocją naszej działalności i przyczyni się do promocji całego Mazowsza - mówi Piotr Czech, Dyrektor Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna to przede wszystkim platforma współpracy różnych podmiotów działających na rzecz rozwoju szeroko rozumianej turystyki na terenie województwa mazowieckiego.

- Współpraca z PPL daje nam szansę na szerszą promocję atrakcji turystycznych naszego regionu wśród turystów przylatujących do Warszawy czy też w przyszłości do Radomia. Ze swojej strony chcemy przedstawić podróżnym gotowe propozycje wycieczek umożliwiających poznanie atrakcyjnych subregionów Mazowsza. Mam nadzieję, że nasza współpraca z PPL przyczyni się do ożywienia turystyki przyjazdowej – mówi Izabela Stelmańska, Prezes Zarządu MROT.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna mają wiele pomysłów na współdziałanie, między innymi w zakresie promowania wśród pasażerów szlaku turystycznego poświęconego patronowi stołecznego lotniska – Fryderykowi Chopinowi. 

W marcu tego roku „Porty Lotnicze” rozpoczęły współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną w zakresie wzmacniania wizerunku stolicy jako atrakcyjnego miejsca dla gości zagranicznych.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce, a także liderem rynku, do którego należą kluczowe elementy infrastruktury gwarantujące niezakłóconą zdolność funkcjonowania podmiotów działających w branży usług lotniczych. W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie – największy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej, który jest także bazą narodowego przewoźnika PLL LOT. PPL zajmuje się również budową portów – obecnie trwa finalizacja budowy Lotniska Warszawa-Radom. Celem przedsiębiorstwa jest wzmocnienie biznesu związanego z lotnictwem oraz długoterminowe budowanie wartości branży lotniczej.

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna (MROT) to organizacja pozarządowa, której zadaniem jest promowanie walorów, atrakcji i produktów turystycznych Warszawy i Mazowsza. Jest ambasadorem mazowieckiej turystyki. Jako organizacja tworzy naturalną platformę realizacji wspólnych projektów swoich członków. MROT dysponuje pełną bazą wiedzy o ruchu turystycznym i atrakcjach Mazowsza oraz trendach ważnych dla rozwoju produktów turystycznych. Obecnie MROT zrzesza ponad 100 członków. Swoimi działaniami edukacyjnymi i wiedzą MROT wspiera lokalne organizacje, samorządy i przedsiębiorców, którzy działają na rzecz rozwoju turystyki i promowania turystycznej atrakcyjności swojego subregionu. W skali ogólnopolskiej organizacja promuje najbardziej wartościowe działania w obszarze kultury i turystyki podejmowane w Warszawie i na Mazowszu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych